2. liga (M)
Małe Derby dla Śląska Wrocław
12.12.2011 09:11 Źródło: Inf. własna

Rezerwy Zagłębia Lubin nie sprostały rozpędzonemu Śląskowi Wrocław przegrywając we własnej hali 22:33. Zawodnicy ze stolicy Dolnego Śląska nie znaleźli jeszcze swojego pogromcy w rozgrywkach drugiej ligi i pewnie prowadzą w tabeli.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dla młodych lubinian była to okazja do pokazania się starszym kolegom z pierwszego zespołu oraz działaczom klubu, którzy licznie przybyli na mecz. Zaangażowanie Zagłębia nie pozwalało rozwinąć skrzydeł Śląskowi. Równorzędny mecz trwał siedemnaście minut.

Wrocławianie prowadzili wtedy tylko jedną bramką. Grali nieskutecznie w ataku, wielokrotnie pudłując z czystych sytuacji. Jednak już nie z takich opresji podopieczni Tomasza Folgi wychodzili. Z kolejnymi minutami coraz bardziej dominowali w każdym elemencie gry. Na przerwę obie drużyny schodziły do szatni przy wyniku 18:11 na korzyść gości z Wrocławia.

Lubinianie od początku drugiej części spotkania grali bez wiary w zwycięstwo. Śląsk bez większego wysiłku powiększał przewagę. Mecz był prowadzony w powolnym tempie. Drużyny nieśmiało wyprowadzały kontrataki.

Zawodnicy z obu stron dalej nie popisywali się skutecznością rzutową. Wrocławianie przez całą drugą połowę prowadzili różnicą około dziesięciu bramek. Kiedy do końca meczu pozostało niewiele czasu, trenerzy wprowadzili zawodników z ławki. Po roszadach obraz gry nie uległ zmianie. Śląsk ostatecznie pokonał Zagłębie II 33:22.

Wrocławianie odnieśli kolejne łatwe zwycięstwo w lidze. Młodzi "Miedziowi" nie zdołali poważnie zagrozić Śląskowi. Podopieczni Tomasza Folgi wygrali nie wkładając wielu sił na mecz. Z kompletem zwycięstw pewnie przewodzą tabeli. Już w niedzielę 18 grudnia arcyważne spotkanie dla końcowych losów ligi. Śląsk podejmie u siebie MKS Kalisz. Wielkopolanie mają cztery punkty straty do lidera z Dolnego Śląska. Jeśli chcą zachować realne szanse na awans z pierwszego miejsca muszą ten mecz wygrać.

Zagłębie II Lubin - Śląsk Wrocław 22:33 (11:18)

Zagłębie: Trzebowski 6, Pokora 4, Klinger 2, Kowalczyk 2, Motylewski 2, Siekaniec 2, Gierczak 1, Klin 1, Kulesza 1, Lipiński 1

Śląsk: Sapała, Schodowski - Grobelny 9, Celek 4, Szabat 4, Żubrowski 4, Kruk 3, Czyżewski 2, Furmanowski 2, Gałat 1, Herudziński 1, Krawczyk 1, Niciński 1, Torchała 1, Kłos, Piłat