I Love Handball - Belka duza 2
Belka - przyjaciel recznej
2. liga (M)
A A A
Reaktywacja handballu w Krakowie - drużyną mężczyzn dowodzi kobieta
06.09.2016 13:05 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

24-go września startują rozgrywki w grupie 4-tej II-ej ligi piłkarzy ręcznych. W tym roku w gronie 12-stu zespołów znalazł się także Krakowiak Kraków, którego trenerem jest kobieta. To Krzysztofa Pietrykowska, która od lat szkoli młodych adeptów piłki ręcznej. Teraz przyszedł czas na seniorski handball.

Krzysztofa Pietrykowska prowadzi zespół Krakowiak Kraków (Fot. mat. prasowe)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

W sumie w drużynie trenują trzy grupy zawodników. To przede wszystkim uczniowie wielosekcyjnej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata, studenci oraz zawodnicy z innych zespołów Małopolski, którzy chcą grać w Krakowie. W sumie 35 osób, będzie grało na poziomie drugoligowym.

- To jest mieszanka młodości z rutyną. Zaczynamy od 2.ligi na spokojnie. Naszym celem jest zapewnienie krakowskiej piłce ręcznej solidnej drużyny na seniorskim poziomie. Zadowoli nas w pierwszym sezonie środek tabeli. Nie stawiamy sobie wygórowanych celów, bo zależy nam na zbudowaniu mocnych organizacyjno-sportowych podstaw - mówi handball.pl Kamil Zawada, dyrektor sportowy Krakowiaka Kraków.

Te podstawy zapewnia w dużym stopniu krakowska Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata, która udostępni zespołowi halę na treningi i zawody. Pomoże też sfinansować część kosztów udziału Krakowiaka w 2. lidze.

- Budujemy drużynę cierpliwie. Nie o to chodzi, by wygrać ligę, a potem nie mieć pieniędzy na udział w wyższych rozgrywkach. Rozwijamy się, ale wszystko musi mieć solidne podstawy - zapewnia Kamil Zawada, który codziennie prowadzi rozmowy z potencjalnymi sponsorami.

Dyrektor sportowy tworzy zgrany duet z Krzyszotfą Pietrykowską, która od wielu lat szkoli młodych piłkarzy ręcznych. Chce teraz połączyć siły kilku roczników i powalczyć w seniorskiej piłce ręcznej.

- Od wielu lat pracuję w Krakowie jako trener chłopięcych i młodzieżowych zespołów. Wielu moich wychowanków zasila zespoły z innych części Polski. Dlaczego nie mogą grać w Krakowie? Przecież mogą, tylko trzeba im stworzyć odpowiednie warunki. Jest wielu zawodników, którzy nie chcą wyjeżdżać z Krakowa, a właśnie grać w Grodzie Kraka - mówi handball.pl Krzysztofa Pietrykowska.

Już ja mam swoje sposoby, by dotrzeć do każdego zawodnika. Jak czasami trzeba, to też padnie ostre słowo, ale z tym nie przesadzajmy.
Krzysztofa Pietrykowska, trenerka Krakowiaka
W seniorskiej piłce ręcznej bardzo rzadko się zdarza, by kobieta prowadziła męski zespół. O relacje z zawodnikami Krzysztofa Pietrykowska jest jednak spokojna. Większość z nich to jej wychowankowie, z którymi pracowała już od wieku dziecięcego.

- To rzeczywiście chyba ewenement na skalę krajową, że kobieta pracuje jako trener z meżczyznami. Zwykle jest raczej odwrotnie. Nie boję się jednak żadnego wyzwania. Nie ma takiej możliwiści, że drużyna mnie zdominuje, bo wszystko polega na partnerstwie i wzajemnym zaufaniu. Już ja mam swoje sposoby, by dotrzeć do każdego zawodnika. Jak czasami trzeba, to też padnie ostre słowo, ale z tym nie przesadzajmy - śmieje się Krzysztofa Pietrykowska.

24-go września Krakowiak Kraków jedzie do Kielc na wyjazdowy mecz z AZS Politechniką Świętokrzyską. Tydzień później zadebiutuje w drugiej lidze przed własną publicznością z AZS UJK Kielce. Już teraz trenerka, dyrektor sportowy oraz zawodnicy zapraszają na mecze i... do współpracy.

- Kraków zasługuje na seniorską piłkę ręczną. Starsi kibice pamiętają koniec lat siedemdziesiątych i trzy mistrzowstwa Polski Hutnika Kraków, który w sumie zdobył aż pięć medali w krajowych rozgrywkach. Do tego trzy zdobyte Puchary Polski. Dlaczego historia nia miałaby się powtórzyć? Trzeba zaangażowania wielu osób, ale wierzymy, że nasz projekt da stolicy Małopolski wiele powodów do dumy i radości. Jesteśmy gotowi na ciężką pracę - deklaruje Kamil Zawada.

Chcesz nawiązać współpracę z Krakowiakiem i pomóc odbudować seniorski handball w Krakowie? Skontaktuję się z klubem!

  Handballowe_koszulki_640_2
oceń + 14 (14 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens