2. liga (M)
Śląsk nadal niepokonany - we Wrocławiu samodzielny lider
27.11.2011 18:05 Źródło: Inf. własna

Śląsk Wrocław wygrał z ostatnią drużyną drugiej ligi - Tęczą Kościan 38:23. Było to dziewiąte z rzędu zwycięstwo wrocławian, którzy są już samodzielnym liderem tabeli i pewnie zmierzają na zaplecze ekstraklasy.

Piłkarze ręczni Śląska Wrocław kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa w 2. lidze (Fot. Śląsk Wrocław)
Dołącz do nas na Facebooku!

Szczypiorniści z Wrocławia jechali do Wielkopolski jako murowany faworyt spotkania. Już początek meczu potwierdził tę tezę, kiedy po kilku minutach goście wygrywali kilkoma bramkami.

Zespół Tęczy nie poddał się po słabym starcie i w 20. minucie odrobił straty do jednej bramki. W tych okolicznościach trener gości - Tomasz Folga wziął czas, aby uspokoić poczynania swojego zespołu. Była to bardzo udana decyzja. Wrocławianie zmienili system obrony. Mocna defensywa pozwoliła wyprowadzić szybkie kontrataki, dzięki którym do przerwy drużyna Śląska prowadziła już 23:15.

Druga połowa to całkowita dominacja wrocławskiej drużyny. Ekipa Tęczy nie potrafiła znaleźć skutecznego sposobu na obronę gości. Swojego pierwszego gola gospodarze rzucili dopiero po kilkunastu minutach gry po zmianie stron.

W tym czasie Śląsk spokojnie i konsekwentnie powiększał swoją przewagę. Kiedy było pewne, że dwa punkty pojadą do Wrocławia, trener gości dał odpocząć swoim podstawowym zawodnikom. Nawet po kilku zmianach przyjezdni sprawiali wrażenie lepszych po każdym względem. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem drużyny gości 39:24.

Dzięki dziewiątej wygranej niepokonany Śląsk Handball Team został samodzielnym liderem grupy A drugiej ligi. Już 4 grudnia we wrocławskiej hali Orbita odbędzie się arcyważne spotkanie dla końcowych układów w tabeli. Podopieczni trenera Folgi będą gościć zespół MKS-u Poznań. Będzie to pojedynek pierwszej z trzecią drużyną ligi.

Tęcza Kościan - Śląsk Wrocław Handball Team 24:39 (15:23)
Tęcza: Maćkowski, Noskowiak - Nowak 7, Stelmasik 4, Graf 3, Więcław 3, Bąkowski 2, Giemza 2, Wujec 2, Florkowski 1, Nejman, Przybyłek, Sobkowiak

Śląsk: Schodowski, Młoczyński - Grobelny 11, Szabat 10, Celek 6, Furmanowski 3, Herudziński 3, Żubrowski 3, Piłat 2, Kruk 1, Czyżewski, Gałat, Krawczyk, Niciński, Torchała