2. liga (M)
Wysokie zwycięstwo Wisły Sandomierz nad KSZO
20.03.2011 13:05 Źródło: sprwisla.pl
komentarzy 3
Wisła Sandomierz bardzo pewnie wygrała kolejny mecz ligowy, pokonując na własnym parkiecie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 47:30. Ta wygrana umocniła sandomierską drużynę na drugim miejscu w tabeli.

Tylko raz podczas całego meczu drużyna Wisły pozwoliła sobie na remis (1:1 w 2. minucie). Od tego momentu tylko zwiększała swoją przewagę. Wiślacy od samego początku grali dobrze zarówno w ataku, jak i w obronie. Pewne i dynamiczne akcje pozwalały sandomierzanom zdobywać po kilka bramek z rzędu. W pierwszej połowie spotkania na trzy-cztery trafienia Wisły, KSZO odpowiadało jedną bramką. W 19. minucie spotkania gospodarze wyszli na sześciobramkowe prowadzenie. W tej samej minucie rzut karny obronił Daniel Skowron, nie pozwalając gościom zmniejszyć dystansu.

Ostatnie pięć minut pierwszej połowy to bardzo krótki okres rozprężenia sandomierskiej drużyny. W tym okresie zawodnicy z Ostrowca sześciokrotnie pokonali sandomierskiego bramkarza, podczas gdy wiślacy rzucili zaledwie trzy bramki. Potem jednak gospodarze ponownie pokazali kto tak naprawdę rządzi i dyktuje warunki i tempo gry. W 27. minucie drugi sandomierski bramkarz - Mateusz Ogorzałek, obronił karnego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:11 dla Wisły.

Pierwsze piętnaście minut drugiej odsłony były dość wyrównane i drużyny rzucały praktycznie "bramkę za bramkę". Dwadzieścia minut przed końcem na tablicy był wynik 26:19. W 47. minucie, przy stanie 32:26, wiślacy złapali prawdziwy "wiatr w żagle". Z każdą kolejną minutą dynamicznie zwiększali swoją przewagę, rzucając sześć bramek z rzędu.

W ciągu ostatnich dziesięciu minut meczu sandomierzanie "pozwolili" zdobyć rywalom tylko cztery bramki, a sami rzucili jedenaście. W tym sezonie drużyna Wisły najwięcej bramek zdobyła w meczu z Przeworskiem, trafiając 48 razy. Niewiele brakowało, aby rekord ten został w sobotę pobity. Ostatnią bramkę numer 47. rzucił dla wiślaków Piotr Kutek i stał się tym samym zdobywcą 600 bramki dla ekipy z Sandomierza w tym sezonie.

Wisła Sandomierz - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 47:30 (17:11)
Wisła: Skowron, Ogorzałek - Ogrodnik 12, Dusak 8, Kutek 8, Pawelczyk 6, Karbownik 4, Białkowski 2, Guz 2, Szklarski 2, Małecki 1, Smardz 1, Surma 1, Cupisz
KSZO: Szewczyk, Pałkiewicz - Zymiera 10, Radowiecki 6, Kuc 5, Gajewski 3, Sitkowski 3, Cukierski 2, Chmielewski 1, Jary, Lipka, Nowak

3
Baraże
kibic ręcznej | *.dynamic.chello.pl | 20.03.2011 17:28
Mozna przyjąć, że Wisła jest niezagrożona w drodze po miejsce uprawniające do gry w barażach o pierwszą ligę. Gratulacje.
PK | *.ip.netia.com.pl | 20.03.2011 22:18
Jest jeszcze otwarta droga na bezpośredni awans, wszystko wyjaśni się w meczu ostatniej kolejki
BARAŻE
fan | *.saint-gobain.com | 21.03.2011 12:40
Pozostaje "tylko" ograć aktualnego lidera jedynymi 9 bramkami. Wydaje mi się, że baraże to wszystko na co stać Wisłę