2. liga (M)
Zwycięstwo MKS-u Poznań przy pełnych trybunach
29.09.2012 19:00 Źródło: inf. własna

Trzecie z rzędu zwycięstwo odnieśli szczypiorniści MKS-u Poznań. W wypełnionej po brzegi hali Gimnazjum nr 54 w Poznaniu poznaniacy pokonali rezerwy wągrowieckiej Nielby 33:26.

Handball.pl jest na Facebooku - dołącz do nas!

Pierwsza połowa wcale nie należała do gospodarzy. Ambitna młodzież z Wągrowca w pierwszych minutach spotkania grała bardzo skutecznie i po kwadransie gry prowadziła 8:6. Po czasie poproszonym przez trenera MKS-u Domana Leitgebera poznaniacy zdecydowanie lepiej bronili i po chwili prowadzili 10:9. Ostatnią bramkę w pierwszej odsłonie meczu zdobył dla przyjezdnych z karnego Adrian Paszkiewicz i do przerwy było 14:13 dla MKS-u.

Po zmianie stron oglądaliśmy szybkie, dobre spotkanie, w którym z minuty na minutę rozkręcali się miejscowi. Prawdziwym katem dla gości okazał się Damian Komisarek, który w całym meczu aż 13 razy pokonał bramkarza rywali. W 50. minucie poznaniacy prowadzili 28:23 i kontrolowali przebieg meczu. Ostatecznie MKS Poznań pokonał Nielbę II Wągrowiec 33:26 i wspólnie z Olimpem Grodków przewodzi w stawce drugoligowców.

W poznańskim zespole oprócz wspomnianego Komisarka przyzwoite spotkanie zagrali Mateusz Lubiewski i debiutujący przed własną publicznością 17-letni Wojciech Dziekański. W końcowych minutach szansę na pierwsze występy w II lidze otrzymali także Kamil Tomczyński i Krzysztof Szorcz.

W przerwie spotkania dyrektor Gimnazjum nr 54 Pani Dorota Pilna wręczyła medale młodzieżowcom MKS-u za poprzedni sezon. Brązowe medale za zajęcie III miejsca w województwie otrzymali juniorzy i młodzicy, a złoto za zwycięstwo w rozgrywkach wojewódzkich otrzymali juniorzy młodsi.

MKS Poznań - Nielba II Wągrowiec 33:26

Bramki dla MKS-u zdobyli: W. Dziekański, D. Zarzycki, D. Komisarek 13, Ł. Niedzielak, M. Lubiewski i J. Pochopień po 4, J. Kasperczak, W. Leder i M. Cegła po 2, K. Tomczyński i M. Dubisz po 1, J. Perri, P. Jarosz.