Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
2. liga (K)
A A A
Płatek na pomoc Zgodzie - "bez nacisków na awans"
25.09.2014 17:18 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

W sezonie 2013/2014 szczypiornistki Zgody występowały w drugiej lidze. Zespół o dużych możliwościach grał jednak poniżej oczekiwań i ostatecznie uplasował się szóstym miejscu. To nie wszystko. Jeszcze w trakcie rozgrywek spora część zespołu zrezygnowała z gry i wyglądało na to, że w sezonie 2014/2014 Zgoda nie będzie miała seniorek.
 

Marek Płatek wprowadzi Zgodę do I ligi? (fot. T.Piątkowski / handball.pl)
Podziel się tą informacją na Facebooku - już teraz!


Problem był poważny. Pod koniec sierpnia okazało się, że bielszowiczanki w drugiej lidze jednak zagrają, a nowym trenerem został Marek Płatek, Szkoleniowiec w światku piłki ręcznej znany, prowadzący między innymi drużyny Pogoni Zabrze, SPR-u Olkusz czy Ruchu Chorzów. Sympatycy teamu z Bielszowic odetchnęli.

- W połowie sierpnia zadzwonił do mnie jeden z działaczy Zgody z pytaniem, czy nie chciałbym objąć steru szkoleniowego seniorek tego klubu. Po minucie odpowiedziałem tak, bo mieszkam w Rudzie Śląskiej i Zgoda jest mi bliska. A ponadto w tym klubie jest klimat dla handballu, a zawodniczki zawsze były „charakterne”. Ten charakter pozwolił im między innymi dwukrotnie wywalczyć Puchar Polski. Do niedawna prowadzenie tego zespołu było zaszczytem, dla mnie jest nim i teraz, w zupełni innych warunkach – mówi handball.pl Marek Płatek.

- Na zebranie organizacyjne przyszły zawodniczki, które w klubie zostały i te, które z gry zrezygnowały. Wszystkie zadeklarowały chęć trenowania i gry. Na dziś na zajęcia przychodzi ich 23, a jeszcze zgłaszają się następne. Wszystkie wykazują ogromną chęć do treningu i ogromne zaangażowanie. Nie wnikam w to, co było, ale moja poprzedniczka, Wiktoria Flizikowaska zrobiła kawał dobrej roboty, bo te dziewczyny dużo umieją i mają spore możliwości. Dobrze biegają, dobrze grają w obronie. To co było dobre – zostanie. Pewne rzeczy trzeba będzie zmienić i myślę, że przy umiejętnościach moich podopiecznych, nie będzie to taż tak trudne. Staramy się podchodzić do amatorskiej II ligi profesjonalnie. Przynajmniej z treningiem, organizacją zajęć. Mamy utalentowane bramkarki i do pracy z nimi zaprosiliśmy Piotra Deptę. Na tej działce jest to jeden z najlepszych fachowców. W sprawach organizacyjnych i administracyjnych pomagają mi Adam Michalski, Józef Szmatłoch oraz Karolina Horzela – dodaje szkoleniowiec z Rudy Śląskiej.

- Nie ma parcia ze strony zarządu na awans. Trener Krystian Mrochen postawił mi zadanie zorganizowania drużyny. To daje spokój i luz. Takie parcie jest natomiast ze strony zawodniczek, które są głodne sukcesu. To jest dodatkową motywacją dla mnie. Czy na stać na walkę o awans – nie wiem. Jeśli z nami ktoś wygra, to zwycięstwa na pewno nie dostanie w prezencie. Prawdę o zespole pokaże parkiet – mówi Płatek.

W drugiej lidze, w naszej grupie startuje 11 zespołów. Zaczynamy 27 września z rezerwą SPR-u Olkusz w Olkuszu, tydzień później, 4 października o godzinie 16.00, gramy na własnym parkiecie ze Startem Michałkowice. Już dziś zapraszam na trybuny, obiecując, że emocji nie zabraknie – opowiedział o kulisach objęcia stołka szkoleniowca i planach zespołu, Marek Płatek.

Kadra Zgody na sezon 2014/2015: Żaneta Baranowska, Sandra    Brzeska, Patrycja Bursy, Magdalena Dziółko, Katarzyna Góral, Kinga Hodyjas, Daria Kafel Daria, Dominika Krzysteczko Dominika, Martyna Krzysteczko, Patrycja Pocheć, Natalia Podsiedlik, Karolina Rolnik, Anna Sobota, Wioletta Staniczek, Katarzyna    Strzebińczyk, Katarzyna Wojcik, Gabriela Zelek, Wioletta Heczel, Aleksandra Kaczmarek.

Terminarz I rundy rozgrywek Zgody w II lidze:


27 września, SPR II Olkusz – Zgoda
 4 października, sobota, godz. 16.00 Zgoda – Start Michałkowice
11 października, Cracovia Kraków - Zgoda   
18 października, sobota, godz. 16.00 Zgoda – Otmęt Ktapkowice
25 października, SPR Sośnica Gliwice – Zgoda
 8 listopada, sobota, godz. 16.00 Zgoda – Gloria Katowice
15 listopada, Ruch II Chorzów – Zgoda
22 listopada, sobota, godz. 16.00 Zgoda – Imperium Katowice
28 listopada, Tor Dobrzeń – Zgoda
13 grudnia, sobota, godz. 16.00 Zgoda – MTS Żory

Z Katowic Tadeusz Piątkowski

  Handballowe_koszulki_640_2
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens