Handball.pl - bilboard
Belka - przyjaciel recznej
2. liga (K)
A A A
WKPR Wesoła przed sezonem - "cele nie uległy zmianie"
06.08.2014 12:23 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Zespół WKPR Wesoła zagra w 2-ej lidze piłkarek ręcznych. Władze klubu zapowiadają, że ich niezmiennym celem jest jak najszybszy awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Na razie została skompletowana drużyna, która ostro przygotowuje się do nowego sezonu.
 

Zawodniczki WKPR Wesoła chcą zacząć sezon od mocnego uderzenia (Fot. mat. prasowe)
Podziel się tą informacją na Facebooku - już teraz!

 

- Jesteśmy pełnoprawnym członkiem Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej i dlatego postanowiliśmy już w pierwszym sezonie działalności zgłosić się do rozgrywek seniorskich. Przy klubie powstała też pierwsza klasa sportowa o profilu piłki ręcznej. To oczywiście narybek z IV klasy Szkoły Podstawowej w Wesołej, ale chcemy rozwijać się kompleksowo - powiedział handball.pl Ireneusz Lipiński, prezes WKPR-u.


Ambicją zawodniczek i władz klubu jest szybki awans do najwyższej klasy rozgrywkowej - PGNiG Superligi.
 

- Nasze plany nie uległy zmianie , chcemy jak najszybciej awansować do najwyższej ligi rozgrywek, rozwijać sport młodzieżowy - nowe klasy sportowe, współpracować z lokalnymi Uczniowskimi Klubami Sportowymi i Uczelniami Warszawskimi - dodaje Lipiński.


Nasze plany nie uległy zmianie , chcemy jak najszybciej awansować do najwyższej ligi rozgrywek.
Ireneusz Lipinski, prezes WKPR Wesoła
Od kwietnia tego roku, kiedy pisaliśmy pierwszy raz o powstającej podstołecznej drużynie, zgłosiło się do Wesołej w sumie 23 zawodniczek.


- Opieramy się kadrowo na AZS Politechnice Warszawskiej, ale cały czas zgłaszają się nowe piłkarki ręczne z innych warszawskich uczelni i klubów. Najmłodsze zawodniczki mają po siedemnaście lat, najstarsze 33. Łączymy młodość z doświadczeniem - mówi nam prezes stołecznego klubu.


Sportowa inicjatywa w Wesołej spotyka się z dużym odzewem miejscowych władz, które bardzo przyjaźnie patrzą  na handballowy projekt w żeńskim wydaniu.

 

Ekipa z Wesołej pozyskała sponsora technicznego – firmę Kempa, a także oficjalnie pierwszego patrona medialnego, którym został nasz wortal – handball.pl.


Więcej informacji o działalności klubu można uzyskać na wkpr.pl
 

 

  Handballowe_koszulki_640_2
oceń + 5 (5 głosów)
 
podziel się artykułem
0
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Koszulka box 2 300 nad newsletter
Czy tegoroczny sezon PGNiG Superligi K i M z powodu koronawirusa odbędzie się zgodnie z planem?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens