Liga Mistrzów
A A A
Final 4 LM: MVM Veszprem w finale - dramat THW Kiel! (wideo)
28.05.2016 19:57 Źródło: inf. własna/EHF/VTK
komentarzy 0

Piłkarze ręczni MVM Veszprem awansowali do finału EHF Ligi Mistrzów. W drugim półfinale turnieju Final 4 pokonali po dogrywce THW Kiel 31:28. Tym samym węgierski zespół będzie rywalem Vive Tauron Kielce w ścisłym finale kolońskiego turnieju. O brąz zagrają natomiast THW Kiel z PSG Handball.

  

W drugim półfinale THW zmierzyło się z MVM Veszprem (Fot. EHF)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Od początku spotkanie toczyło się w bardzo szybkim tempie, a zawodnicy walczyli jak na ringu: cios za cios. Do przerwy THW wygrywało 15:12 i było nieco bliżej finału.

 

Jednak ekipa z węgier pokazała w drugiej połowie, że nie zamierza rezygnować z prawa walki o złoto. Przez drugą połowę cały czas goniła prowadzący THW Kiel.

 

[wideo] Przepiękna bramka Duvnjaka pod koniec pierwszej połowy!

 

 

Tuż przed końcem podstawowego czasu gry jedną bramką prowadzili Niemcy, ale znakomitym golem popisał się prawoskrzydłowy Marguc, którego trafienie doprowadziło do dogrywki.

 

[wideo] Marguc doprowadza do dogrywki

 


 

W dodatkowym czasie gry MVM Veszprem zagrało o niebo lepiej od podłamanego takim obrotem spraw THW Kiel, które już było w ogródku i witało się z gąską.

 

Druga część dogrywki to popis drugiego skrzydłopwego MVM - Hiszpana Ugalde, który swoimi kontrami znokautował niemiecką drużynę. 

 

[wideo] EHF TV: skrót meczu THW Kiel - MVM Veszprem

 

 

THW Kiel - MVM Veszprem 28:31 d. (25:25, 15:12) [wideo - cały mecz]

 

THW: Landin, Katsigiannis - Duvnjak 7, Vujin 7, Ferreira, Mamelund, Sprenger, Dissinger 2, Wiencek 5, Ekberg 5, Anić, Canellas, Dahmke, Klein 1, Brozović, Jaanimaa

MVM: Mikler, Alilović - Gulyas, Ivancsik 2, Schuch, Ilić 8, Palmarsson 4, Nilsson, Nagy 3, Ugalde 4, Margus 6, Chema 1, Terzić, Sulić 1, Lekai, Slisković 2 

oceń + 3 (3 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens