plzowka_927_250
LM: Awans Orlen Wisły - niespodzianka w Silkeborgu! (wideo)
03.03.2019 17:13 Źródło: inf. własna

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock awansowali do 1/8 finału EHF Ligi Mistrzów. W trzydzieści minut Nafciarze nie tylko odrobili straty z pierwszej połowy, ale również pierwszego pojedynku w ORLEN Arenie. Wygrali w Danii 27:20.

Radość Orlen Wisły Płock po niespodziewanym awansie do 1/8 finału (Fot. SPR Wisła Płock)

Wiślacy od pierwszych minut rzucili się do odrabiania strat z pierwszego pojedynku. Początek wyglądał obiecująco, ale wówczas Dan-Emil Racotea przestrzelił w sytuacji na sam, a chwilę później na ławkę kar usiadł Mateusz Piechowski.

Goście natychmiast odskoczyli na trzy bramki i nasza sytuacja już w 11.min. zrobiła się bardzo trudna. O czas poprosił trener Xavier Sabate, bo nasza gra w ataku przestała przypominać tę z pierwszych minut pojedynku.

Co więcej, bardzo szybko straciliśmy Racotea, który otrzymał czerwoną kartę za interwencję w obronie za Sebastianie Skube. Jakby tego było mało, chwilę później jego los podzielił Toledo. Nafciarze jednak głów nie zwiesili, a sygnał do ataku dał Tomasz Gębala, który trzy razy wpisał się na listę strzelców i w 20.min. wynik brzmiał 9:8.

Niestety w kolejnej akcji Tomasz Gębala usiadł na ławkę kar i gospodarze ponownie odskoczyli na trzy bramki. Prowadzenie Bjerringbro-Silkeborg do przerwy 15:13 nie napawało optymizmem. Płocczanie musieli odrobić już łącznie sześć bramek, co w tym momencie można powiedzieć, że graniczyło z cudem.

Ale w drugą połowę weszliśmy znakomicie. Świetna obrona wsparta udanymi interwencjami Adama Morawskiego pozwoliły wyjść Wiśle na prowadzenie. Nafciarze wyraźnie byli w gazie. Czas uciekał, a strata gości do rywala systematycznie topniała. Trafiał Tomasz Gębala, poprawiał Nacho Moya i 47.min. ten dwumecz rozpoczął się nowo!

Przez prawie 20 minut. Nafciarze daliś sobie rzucić... tylko dwie bramki. Bardzo dobrą okazała się decyzja o kryciu indywidualnym Sebastiana Skube, gdyż gospodarze oddawali rzuty z nieprzygotowanych pozycji, co znacznie ułatwiało zadania Morawskiemu. A ten odbijał wszystko, co do niego leciało. Wiślacy wyprowadzali kontry, trafiali z gry i Jysk Arena nagle ucichła.

"Nafciarze" nie bali się ryzykownych zagrań, a po karnym Mihicia, czy wrzutce do Daszka miejscowi kibice łapali się za głowy. W 56 min. było już pięć bramek więcej od Bjerringbro-Silkeborg i….Wisła nie zagotowała się.

Konsekwentnie grała swoje, a klasą samą dla siebie był Morawski i awans płocczan stał się faktem. Było to pierwsze w historii wycięstwo Wisły w Danii.

Piękne zwycięstwo, które daje nam awans do TOP 16 VELUX Ligi Mistrzów. W 1/8 finału LM EHF przeciwnikiem wiślaków będzie mistrz Węgier MOL-Pick Szeged.

Bjerringbro/Silkeborg - Orlen Wisła Płock 20:27 (15:13) [wideo - cały mecz]

Bjerringbro: Noddesbo 5, Pedersen 3, N.Nielsen 3, Thiemer-Jensen 2, Knudsen 1, M.Nielsen 1, Lassen 2, Larsen, Hansen 2, Skube, Rezar, Plougstrup, Hundstrup, Thomsen

Wisła: Morawski, Borbely – Krajewski 1, Racotea 1, Moya 2, Mlakar 7, Daszek 5/1, Piechowski 1, Toledo, Obradović, T.Gębala 5, Zdrahala 1, Mihić 4/2

0
MP Kalisz 2019
Czy polscy piłkarze ręczni, którzy w grupie 1 rywalizują z Niemcami, Izraelem i Kosowem, awansują do EHF Euro 2020?