LM: Vive przegrało z Celje - pechowa końcówka (wideo)
20.02.2017 12:31 Źródło: inf. własna/EHF/Vive Tauron Kielce

Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce przegrali na wyjeździe z Celje Pivovarną Lasko w meczu 11. kolejki EHF Ligi Mistrzów. Obrońcy tytułu spadli na trzecie miejsce w tabeli, ale wciąż mają szansę na wyjście z pierwszje pozycji z grupy.

Vive przegrało na wyjeździe z Celje (Fot. VTK Media Team)

Podopieczni trenera Talanta Dujszebajewa od początku mocno weszli w spotkanie. Już w 5. minucie po trafieniu Julena Aginagalde zaczęli budować swoją przewagę bramkową. Gospodarze Zlatorog Areny mieli spore problemy ze sforsowaniem szczelnej defensywy kieleckich zawodników.

Po pierwszych dziesięciu minutach gry przewaga mistrzów Polski wynosiła już cztery gole - 9:5. Rosnąca przewaga kielczan zmusiła opiekuna Celje - Branko Tamse do poproszenia o czas. Chwilę wcześniej w naszej drużynie doszło do zmian i na parkiecie pojawili się: Dean Bombac, Manuel Strlek, Paweł Paczkowski, Patryk Walczak i Michał Jurecki.

Przerwa na żądanie zmobilizowała zawodników Celje, którzy nieco odrobili straty. Co więcej w 20. minucie po obronionym przez Urbana Lesjaka rzucie karnym, gospodarze doprowadzili do remisu 12:12. Taki obrót spraw na parkiecie "podrażnił" zawodników trenera Talanta Dujszebajewa, którzy ponownie szybko zbudowali sobie prowadzenie różnicą 3-4 goli. Do końca pierwszej odsłony utrzymywała się przewaga naszego zespołu i do szatni drużyny schodziły przy stanie 19:16 dla VTK.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki z rzutu karnego dla Celje. Kielczanie nadal jednak utrzymywali przewagę nad gospodarzami. W 40.minucie "żółto-biało-niebiescy" nadal prowadzili różnicą czterech goli 24:20. Nasz zespół konstruował dobre akcje w ataku, a drużyna Celje odpowiadała głównie indywidualnymi sytuacjami wykorzystywanymi przez środkowego - Mihę Zarabeca.

Dobrze dysponowany w ataku był Julen Aginagalde, którzy wykorzystwał bardzo dobre podania od kolegów z parkietu. W 52. minucie nasz zawodnik otrzymał dziwną karę dwóch minut od portugalskich sędziów.

Niestety, w końcowych minutach do pogoni zerwali się gospodarze. Na pięć minut przed końcem meczu po dwóch golach z efektownych akcji po "wrzutkach" zespół Celje doprowadził do remisu 31:31 i stało się jasne, że będziemy świadkami zaciętej końcówki. W końcówce kilka goli zdobył Michał Jurecki, ale przeciwnicy nadal byli w grze.

Na 21 sekund przed końcem przy remisie 33:33 o czas poprosił trener Talant Dujszebajew. Po wznowieniu gry i kilku podaniach naszych zawodników portugalscy arbitrzy odgwizdali faul w ataku Urosowi Zormanowi. Słoweńskim zawodnikom udało się przeprowadzić akcję, którą na dwie sekundy przed końcem sfinalizował Luka Zvizej.

[wideo] EHF TV: Luka Zvizej pogrążył Vivep o błędzie Urosa Zormana!

alant Dujszebajew (trener Vive Tauron Kielce): Gratulację dla Celje za dzisiejsze zwycięstwo. Oczywiście, po porażce nie mogę być zadowolony, ale nie graliśmy tak źle. Kontrolowaliśmy mecz i mieliśmy przewagę kilku goli, ale potem nagle nasze błędy napędziły Celje. Nie mamy innego wyjścia, musimy walczyć dalej i starać się zapewnić w nadchodzących meczach pierwsze miejsce w grupie.

Uros Zorman (Vive Tauron Kielce): Gratulację dla gospodarzy, uczciwego meczu i zwycięstwa. Spotkanie mieliśmy pod kontrolą, aż do ostatnich minut, kiedy popełniliśmy kilka błędów, które zostały wykorzystane przez Celje. Cóż można więcej powiedzieć, jeszcze raz gratulacje dla Celje.

Miha Zarabec (Celje Pivovarna Lasko): Gratulacje dla naszej drużyny za walkę. W końcu udało nam się podnieść i pokazać lepszą piłkę ręczną. W końcówce wykorzystalimy błędy kieleckiej drużyny. Wygrana nie daje nam jednak żadnej gwarancji, że pójdziemy dalej.

Branko Tamse (trener Celje Pivovarna Lasko): Dzisiejszy mecz był bardzo interesujący. Graliśmy falami, ale należy pamiętać, że gościliśmy najlepszy zespół w Europie. Dziękuję bardzo zawodnikom i publiczności, która dodała nam energii, tak bardzo nam potrzebnej. Cieszę się, że sporo zawodników zagrało i podniosło swój poziom. To wspaniały wieczór, ale musimy twardo stąpać po ziemi. Zespół nie gra jeszcze na poziomie, jakim oczekujemy. Będzie łatwiej pójść do przodu, po takiej wygranej.

Celje Pivovarna Lasko - Vive Tauron Kielce 33:34 (16:19) [wideo - cały mecz]

Vive: Ivić, Szmal - Bielecki 6, Agingalde 6, Jurecki 4, Djukić 4, Bombac 3, Zorman 3, Jachlewski 2, Lijewski 2, Paczkowski 2, Strlek 1, Chrapkowski, Walczak

Celje: Lesjak, Gajić - Mackovsek 9, Zvizej 7, Zarabec 5, Marguc 4, Mlakar 3, Janc 3, Poteko 2, Beciri 1, Razgor, Babarskas, Malus, Dobaj

Źródło: EHF (ehfcl.com), Vive Tauron Kielce (vtkielce.pl)