LM: Vive znów w brązie - THW znów pokonane! (wideo, foto)
31.05.2015 16:51 Źródło: inf. własna/VTKielce

Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce powtórzyli sukces sprzed dwóch lat w EHF Lidze Mistrzów. W małym finale prestiżowego turnieju Final Four w Kolonii kielczanie pokonali niemieckie THW Kiel 28:26. Tym samym mistrzowie Polski potwórzyli sukces sprzed dwóch lat, kiedy także stanęli na najniższym stopniu podium, pokonując również THW Kiel. Ligę Mistrzów wygrała FC Barcelona, która w finale ograła węgierskie MKB Veszprem.

Vive znów okazało się lepsze od THW W Lidze Mistrzów (Fot. VTK Media Team)

Spotkanie od początku było bardzo zacięte i żadna z drużyn nie potrafiła wywalczyć sobie większej przewagi. Nasz zespół z całych sił pomimo osłabień walczył o dobry wynik.

W 19 minucie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili "żółto-biało-niebiescy", który prowadził 7:5. Pierwsza odsłona zakończyła się jednak remisem 12:12.

Drugą odsłonę lepiej zaczęły popularne "Zebry". THW Kiel po dwóch minutach drugiej odsłony wyszedł na prowadzenie 14:12. To był jednak jeden z ostatnich korzystnych rezultatów dla niemieckiego zespołu w tym meczu.

Ostatni raz w meczu zespół trenera Alfreda Gislasson prowadził w tym spotkaniu w 46 minucie. Znakomity okres gry kielczanie zanotowali na 10 minut przed końcem spotkania.

Kielecki zespół zdobył cztery gole z rzędu i wyszedł na prowadzenie 26:22. Na dwie minuty przed końcem do gry wrócił zespół THW Kiel, który zmniejszył straty do jednego gola.

To jednak mistrzowie Polski zachowali więcej zimnej krwi i pokonali THW Kiel 28:26, zdobywając drugi raz w historii trzecie miejsce w elitarnych rozgrywkach EHF Ligi Mistrzów.

Podkreśliłem w wywiadzie dla niemieckiej telewizji, że w hali było 3/4 niemieckich kibiców a słychać było naszych fanów.
Sławomir Szmal, Vive Tauron Kielce

Alfred Gislason (trener THW Kiel): Niestety nie byliśmy dzisiaj wystarczająco dobrzy by wygrać ten mecz. W obu spotkaniach, wczoraj i dzisiaj, graliśmy dobrze, ale czegoś brakowało żeby osiągnąć korzystny rezultat  i ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce.  Jeszcze raz gratuluję przeciwnikowi i życzę im powodzenia w następnej edycji Ligi Mistrzów.

Tobias Reichmann (Vive Tauron Kielce): To był bardzo twardy mecz. Po wczorajszej porażce powiedzieliśmy sobie, że nie możemy przegrać dwa razy w ten weekend. Robiliśmy dzisiaj co mogliśmy i ostatecznie jesteśmy zadowoleni ze zdobycia brązowego medalu.

Rasmus Lauge (THW Kiel): Jesteśmy bardzo zawiedzeni dzisiejszą porażką. Popełniliśmy dzisiaj bardzo dużo błędów, które Kielce wykorzystały i dzięki temu nas pokonali. Daliśmy z siebie wszystko, ale niestety się nie udało.

Sławomir Szmal (Vive Tauron Kielce): Ten mecz wyglądał zupełnie inaczej niż to spotkanie dwa lata temu. Wtedy do przerwy prowadziliśmy siedmioma bramkami. W dzisiejszym spotkaniu oba zespoły walczyły o każdą piłkę. Widać, ile sił to spotkanie kosztowało wszystkich zawodników po długim i ciężkim sezonie dla nas. Dziś popełniliśmy mniej błędów. Druga rzecz, w bramce odbiliśmy ciężkie stuprocentowe sytuacje. Taka jest piłka ręczna. Podkreśliłem w wywiadzie dla niemieckiej telewizji, że w hali było 3/4 niemieckich kibiców a słychać było naszych fanów.

Tomasz Rosiński (Vive Tauron Kielce): Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Udało się nam  w tak gorącej hali po raz drugi pokonać THW Kiel. To naprawdę niesamowita sprawa. Dla mnie ten medal jest ukoronowaniem mojego wspaniałych dziesięciu lat w Kielcach.

Mateusz Jachlewski (Vive Tauron Kielce): To był ciężki mecz, szczególnie pod względem psychologicznym. Po przegranym półfinale, każdy rozpamiętuje porażkę. Bardzo chcieliśmy dziś wygrać. Pokazaliśmy większą wolę walki niż Kiel. Graliśmy konsekwetnie i długo w ataku. Znakomite spotkanie rozegrał Sławek Szmal. Dał spokój w bramce. Wiedzieliśmy, że jak przegramy pojedynek "jeden na jeden" to Sławek obroni. Wydaję, że wygrała drużyna, która bardziej chciała i walczyła.

[wideo] Zobacz skrót meczu Vive Tauron Kielce - THW Kiel!

[wideo] Zobacz skrót meczu FC Barcelona - MKB Veszprem!

Vive TV: Vive trzecią drużyną klubową Europy!

Mecze o 3. miejsce:

Vive Tauron Kielce  - THW Kiel  28:26 (12:12) [wideo - cały mecz]

Vive: Sego, Szmal - Bielecki 9, Lijewski 5, Buntić 4, Reichmann 3, Chrapkowski 1, Cupic 1, Strlek 2,  Musa, Jachlewski 1, Tkaczyk, Rosiński, Jurecki 2, Grabarczyk

THW: Palicka, Ege - Vujin 5, Jicha, Ekberg, Canellas, Sprenger 2, Sonne-Hansen, Palmarsson 2, Duvnjak 4, Winhold 2, Wiencek 2, Lundstrom 2, Lauge 4, Toft-Hansen 1, Dahmke 2

Finał LM:

FC Barcelona -  MKB Veszprem 28:23 (14:10) [wideo - cały mecz]

Barcelona: Saric - Tomás 5, R. Entrerríos 4, Sorhaindo, Sigurdsson 6, Morros, Karabatic 6, Noddesbo 3, Sarmiento 1, Gurbindo 3, Lazarov

Veszprem: Alilovic, Mikler - Ivancsik 1, Ilic 5, Nagy 8, Marguc 2, Chema Rguez, Sulic 2, Gulyas 2, Schuch, Nilsson 2, Zeitz, Terzic, Lekai 1

oceń + 4 (4 głosów)

1
Vive Tauron Kielce 3-mijsce w Europie
waldi180461 | *.pl | 31.05.2015 18:33
jak tu sie nie cieszyć choć apetyt miałem na finał lecz czapki z głów tutaj słabych nie ma poziom wysoki kibice powinni przyjrzeć się jak wygląda gra w silnych ligach a nie biadolić i śmieszne listy wypisywać do marnego zarządu pzpr o ostrej grze Vive w kosza gra się prawie bezdotykowo- nie do końca -pozdrowienia z Hannover