LM: Wisła blisko niespodzianki - Barca uciekła "Nafciarzom" spod topora (wideo)
17.02.2018 19:06 Źródło: inf. własna/EHF/Orlen Wisła Płock

Wielkich emocji dostarczył wyjazdowy mecz 12. kolejki EHF Ligi Mistrzów ORLEN Wisły Płock z FC Barceloną Lassa. "Nafciarze" prowadzili przez większość spotkania, ale w samej końcówce więcej zimnej krwi zachowała Duma Katalonii, która wygrała 28:27.

Wisła była bardzo blisko niespodzianki w meczu z Barceloną (Fot. EHF TV)

Pojedynek z FC Barceloną Lassa rozpoczęliśmy bardzo dobrze. Kapitalne zawody od pierwszych minut rozgrywał Dan-Emil Racotea, który był autorem czterech z pięciu trafień Nafciarzy. Graliśmy przyzwoicie w obronie i przede wszystkim skutecznie w ataku. W 12. min. po dwójkowej akcji braci Gębala prowadziliśmy 8:7.

Co więcej, chwilę później było 10:8 dla nas i mieliśmy szanse na podwyższenie naszej przewagi, ale dwukrotnie popełniliśmy proste błędy w ataku, a to z takim przeciwnikiem jak Barcelona musiało się zemścić. W 18.min. po golu Rula Entrerriosa było już 11:10 dla gospodarzy.

Przestój Wiślaków zakończyło dopiero trafienie Valiego Ghionei (12:11). W kolejnym okresie tego pojedynku trochę więcej do powiedzenia mieli bramkarze obu zespołów – Gonzalo Perez de Vargas oraz Marcin Wichary, przez których nie oglądaliśmy już takiej „strzelaniny”, jak na początku spotkania.

W tej sytuacji zdecydowanie lepiej odnaleźli się płocczanie, którzy wykorzystali pomyłki Dumy Katalonii i po trafieniu Ghionei wyszli na prowadzenie 15:13. Przed zejściem do szatni padała już tylko jedna bramka, a jej autorem po przerwie na prośbę trenera Xaviego Pasquala był Kamil Syprzak.

Początek drugiej części pojedynku to ponowanie kapitalna gra naszej drużyny. Już po niespełna czterech minutach prowadziliśmy 18:15, co ożywiło kibiców na hali oraz…Raula Entrerriosa, który zaczął samemu brać odpowiedzialność za zdobywanie bramek. Doświadczony Hiszpan stał się bardzo groźny dla naszej obrony i w zasadzie przez kilka minut żadna bramka dla Dumy Katalonii nie padła bez jego udziału.

Część z tych ataków zatrzymał Marcin Wichary, ale również i de Vargas nie pozostawał dłużny. W 40. min. o czas poprosił trener Xavi Paqual (18:20). Po powrocie na boisko wciąż znakomicie wyglądaliśmy w defensywie, ale jednocześnie coraz mocniej rozgrzewaliśmy de Vargasa.

Jednak również i on nie był w stanie uchronić swojego zespołu przed stratą kolejny bramek autorstwa Gilberto Duarte oraz Lovro Mihicia, po których było już 22:18 ORLEN Wisły! Nasze problemy zaczęły się wraz ze zmianą systemu obrony Barcy na 5-1. Do tego doszło kilka pochopnych decyzji rzutowych i w 50.min. był już remis 24:24. To jednak zwiastowało jeszcze dużo emocji w tym spotkaniu, tym bardziej, że Nafciarze nie pękali.

Trafił Duarte i wciąż pozostawaliśmy bliżej końcowego zwycięstwa. Ale ostatnie minuty to już prawdziwy dreszczowiec i wojna nerwów, która skutkowała licznymi błędami i przestrzelonymi rzutami obu ekip. W ostatniej minucie więcej zimnej krwi zachowali gospodarze.

Na 28:27 trafił Kamil Syprzak, ale mieliśmy nieco ponad pół minuty na doprowadzenie do remisu. O czas poprosił również trener Piotr Przybecki, ale Barcelona nie dała się zaskoczyć. Rzut rozpaczy Sime Ivicia minął światło bramki i ostatecznie z Palau Blaugrana wyjeżdżamy bez punktów. Trzeba jednak przyznać, że rozegraliśmy kapitalny mecz, a Barcelona uciekła spod topora.

FC Barcelona Lassa - Orlen Wisła Płock 28:27 (14:15) [wideo - cały mecz]

Barcelona: P. de Vargas 1, Ristovski – Arino 2, Dolenec 6, Entrerríos 5, Gomez Abello 2, Hernandez Borges, W. Jallouz 3, Mem 1, Morros de Argila, N'Guessan 3, Rivera Folch, Sorhaindo 1, Syprzak 4, Tomás

Wisła: Borbely, Morawski, Wichary – de Toledo 5, Duarte 4, M. Gębala 1, T. Gębala 1, Ivić, Krajewski, Mihić 4, Obradović, Olkowski, Tarabochia, Racotea 5, Źabić 3, Ghionea 4