MHA - belka nowa
LM: Wisła wróciła na zwycięski szlak - wygrana z Dynamem (wideo)
03.11.2018 19:47 Źródło: inf. własna

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock wciąż liczą się w walce o awans do fazy pucharowe EHF Ligi Mistrzów. "Nafciarze" pokonali Dynamo Bukareszt 29:28. Zespół z Rumunii ruszył do odrabiana strat, ale gospodarze odparli szturm Dynama.

Orlen Wisła Płock wróciła na zwycięski szlak (Fot. SPR Wisła Płock)

Nafciarze w meczu z Dinamo postawili na mocną obronę i kontry i rzeczywiście te dwa elementy były najsilniejszą stroną naszej drużyny. Niestety szwankował atak pozycyjny, co stało na przeszkodzie w wypracowaniu bezpiecznej przewagi nad rywalem. Dopiero po dziesięciu minutach gospodarze wykorzystali swoją grę z kontry, zdobyli trzy bramki z rzędu i wyszli na prowadzenie 7:4.

Wiślakom brakowało tylko postawienia kropki nad „i”, nawet wówczas, kiedy znakomitymi interwencjami popisywał się Adam Borbely. Zamiast tego oglądaliśmy sporo walki z obu stron. W 19.min. Jose de Toledo nieprzepisowo zatrzymywał jednego z zawodników Dinama na lewym skrzydle.

Sędziowie zauważyli atak Brazylijczyka łokciem, co zinterpretowali najpierw na czerwoną kartkę, a następnie na niebieską. To jednak nie zraziło Nafciarzy, którzy cały czas utrzymywali 3-4 bramki przewagi nad rywalem. Jednak przy stanie 11:7 goście zanotowali trzy trafienia z rzędu i ponownie wynik oscylował wokół remisu. Już przed przerwą swoją 700. bramkę w barwach ORLEN Wisły zdobył Michał Daszek, który potrzebował na to 199 spotkań.

Po zmianie strony Nafciarze zaczęli ponownie przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Agresywna obrona, skuteczne kontry pozwoliły naszej w 40.min wyjść na prowadzenie 22:17. W ataku skutecznością imponowali Daszek i Renato Sulić, natomiast w bramce dobrze spisywał się Borbely.

Kiedy wydawało się, że podopieczni Xaviera Sabate mają wszystko, aby zakończyć ten mecz efektownym zwycięstwem, w ostatnich minutach coś się zacięło. Zabrakło nam skuteczności w ataku, a i obrona nie była już tak skoncentrowana, jak wcześniej. W efekcie nasza przewaga systematycznie topniała, ale zwycięstwo pozostawało niezagrożone. Ostatecznie wygraliśmy 29:28 i mogliśmy dopisać do swojego konta kolejne dwa punkty.

Orlen Wisła Płock - Dynamo Bukareszt 29:28 (15:14) [wideo - cały mecz]

Wisla: Borbely, Wichary - Sulić 6,  Daszek 8, Mlakar 4, Mihić 3, Moya Florido 3, Obradović 1, Racotea 1, Krajewski 1, Tarabochia 1, De Toledo 1, Zdrahala, Góralski, Piechowski, Zabić

Dynamo: Missaoui, Grigoras - Zulfić 6, Bannour 5, Kuduz 4, Komogorov 4, Sandru 3, Szas 2, Alouini 1, Acatrinei 1, Negru 1, Gavriloaia 1 Descat 1, Savenco, Mousavi