LM: cenny punkt Vive - wyjazdowy remis z Lwami (wideo)
30.09.2015 20:14 Źródło: inf. własna

Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce wywalczyli cenny remis w 3. kolejce EHF Ligi Mistrzów. W wyjazdowym meczu grupy B zremisowali z liderem tabeli Rhein-Neckar Loewen 32:32.

Michał Jurecki i Mateusz Jachlewski podczas meczu z Lwami (Fot. VTK Media Team)

Początek meczu należał do mistrzów Polski, którzy prowadzili po bramkach Michała Jureckiego i Tobiasa Reichmanna 2:0. Gospodarze, którzy wygrali dwa pierwsze mecze fazy grupowej LM, wyszli na prowadzenie w ósmej minucie meczu (5:4).

Kielczanie nie dawali jednak za wygraną i nie pozwalali zespołowi trenera Nikolaja Jacobsena na powiększenie swojej przewagi. W 20 minucie "żółto-biało-niebiescy" prowadzili 12:10. Końcówka pierwszej odsłony należała jednak do gospodarzy, którzy po pierwszych 30 minutach spotkania prowadzili 19:15.

Na drugą połowę zawodnicy trenera Talanta Dujszebajewa wyszli bardzo zmotywowani i od pierwszych chwil odrabiali straty. Po sześciu minutach drugiej połowy kielecki zespół zdobył cztery gole z rzędu.

Handballiści z Vive z wielką determinacją grali w obronie i wyprowadzali kontrataki, które kończyli Mateusz Jachlewski, Michał Jurecki i Tobias Reichmann. Efekt? Remis 23:23.

W ostatnich minutach prowadzenie przechodziło z "rąk do rąk". W ataku mistrzów Polski brylował popularny "Dzidzuś", który zdobył w środowy wieczór 9 goli.

Ostatnie minuty meczu to wielka dramaturgia i świetna walka mistrzów Polski o korzystny rezultat. Gole zdobywali Uros Zorman i Denis Buntić, a na tablicy wyników widnał remis 32:32.

Trzy sekundy na rozegranie ostatniej akcji mieli gospodarze. Rzut Andy'ego Schmida obronił jednak bardzo dobrze interweniujący Marin Sego.

Ten jeden punkt może być bardzo ważny w ostatecznym rozrachunku, szczególnie że Barcelona tutaj przegrała, a Lwy w tym sezonie pierwszy raz straciły punkt.
Grzegorz Tkaczyk, rozgrywający Vive Tauron Kielce

Talant Dujszebajew (trener VTK): Uważam, że zarówno ja jak i trener gospodarzy, powinniśmy być zadowoleni z wyniku tego spotkania. A jeżeli chodzi o przebieg meczu, to przede wszystkim popełniliśmy w pierwszej połowie zbyt dużo łatwych błędów, które wykorzystała drużyna Rhein-Neckar Lowen i zdobyła kilka bramek z kontrataków. W cały meczu było sporo zwrotów akcji i według mnie w ostatnich minutach zabrakło nam szczęścia, ponieważ mieliśmy dobre sytuacje, których ostatecznie nie wykorzystaliśmy. Oczywiście dobrze w bramce także prezentował się Mikael Appelgren. Lwy miały sporo szczęścia przy dobitkach, często piłka to do nich trafiała po obronionych rzutach. Cieszę się, że zdobyliśmy ten jeden punkt, który może być dla nas bardzo ważny. Gratuluję i dziękuję mojej drużynie.

Tobias Reichmann (zawodnik VTK): Cieszę się, że wywalczyliśmy dzisiaj chociaż jeden punkt, ponieważ uważam, że Lwy są obecnie jedną z najlepszych drużyn w Europie. Pierwsza część meczu w naszym wykonaniu to sporo błędów, które zawsze bardzo dobrze wykorzystują skrzydłowi Rhein-Neckar Lowen. W drugiej połowie stanęliśmy mocniej w obronie co dało nam możliwość dogonienia przeciwnika i ostatecznie wywalczenia remisu.

Nikolaj Jacobsen (trener RNL): To był wspaniały mecz piłki ręcznej pomiędzy dwoma bardzo dobrymi drużynami. Szczególnie oba zespoły dobrze prezentowały się w ataku. Vive Tauron Kielce ma świetnych rozgrywających jak Uros Zorman czy Michał Jurecki, który jest bardzo silny i trudno było nam go zatrzymać. Zgadzam się z tym co powiedział Talant Dujszebajew, że obie drużyny powinny być zadowolone z wyniku. My mieliśmy szanse zdobyć zwycięskiego gola w ostatnich dwóch minutach, ale również Kielce miały swoje sytuacje.

Stefan Kneer (zawodnik RNL): To był bardzo szybki i ciekawy mecz. Spotkały się dwie drużyny, który grają na zbliżonym poziomie zarówno w ataku jak i obronie. Podobnie jak w meczu z Barceloną, musieliśmy być cały czas skupieni na 100%. My też mieliśmy szczęście, że nie przegraliśmy, ponieważ w tym meczu działo się wiele i każdy mógł wygrać. W tym momencie już powinniśmy patrzeć w przyszłość i skupić się na następnych meczach Ligi Mistrzów.

Grzegorz Tkaczyk (zawodnik VTK): W tym spotkaniu było bardzo dużo walki i nerwów. Raz byliśmy na prowadzeniu,a raz gospodarze. Cały nasz zespół zostawił sporo serca na boisku. Końcówka pierwszej połowy była z naszej strony nieudana, natomiast w drugiej połowie zaczęliśmy naprawiać błędy i dogoniliśmy "Lwy". Myślę, że ten jeden punkt może być bardzo ważny w ostatecznym rozrachunku, szczególnie że Barcelona tutaj przegrała, a Lwy w tym sezonie pierwszy raz straciły punkt. Bardzo dobrze w naszym zespole zagrał dzisiaj Uros Zorman, Denis Buntić no i przede wszystkim Michał Jurecki, który rzucił dzisiaj najwięcej bramek.

Uwe Gensheimer (zawodnik RNL): Spotkania przeciwko drużynie z Kielc zawsze są ciężkie. W pierwszej części meczu to goście popełnili kilka błędów, który my wykorzystaliśmy, ale druga połowa to z kolei nasze błędy, dzięki którym Vive Tauron Kielce wywalczyło remis. Za dużo prostych fauli i zły powrót do obrony były w głównej mierze przyczyną straty bramkowej w tej części spotkania.

Rhein-Neckar Loewen - Vive Tauron Kielce 32:32 (19:15) [wideo - cały mecz]

RNL: Appelgren, Bitz - du Rietz 6, Reinkind 6, Gensheimer 5, Schmid 5, Gretzki 3, Baena Gonzalez 2, Kneer 2, Larsen 2, Guardiola 1, Pekeler, Sigurmansson, Steinhauser

Vive: Szaml, Sego - Jurecki 9. Aguinagalde 5, Bielecki 5, Buntić 3, Reichmann 3, Strlek 2, Zorman 2, Cupić 1, Jachlewski 1, Lijewski 1, Tkaczyk, Vujović

Źródło: EHF (ehfcl.com), Vive Tauron Kielce (vtkielce.pl)