plzowka_927_250
Belka - przyjaciel recznej
Liga Mistrzów
A A A
LM: nie będzie wykluczenia Vive i Wisły - będzie grzywna
22.09.2018 10:43 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Wszystko wskazuje na to, że polskie kluby nie zostaną wykluczone z EHF Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych za zasłonięcie loga Nord Stream 2 na rękawach zawodników w 1. kolejce tych rozgrywek. Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) poinformowała na swojej stronie, że PGE Vive Kielce i Orlen Wisła Płock zostaną ukarane grzywną. Będzie ona prawdopodobnie zwielokrotniona, a będą ją próbować rekompensować sponsorzy strategiczni polskich drużyn - PKN Orlen i PGE.

 

EHF ukarze Vive i Wisłę grzywnami za zasłonięcie loga Nord Stream 2 (Fot. Screen / EHF)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

Nord Stream 2 to rosyjsko-niemiecki projekt gazowy, który godzi w interes ekonomiczny Polski. Rura gazowa budowana na dnie Bałtyku pozbawia Polskę zarobku na tranzycie gazu z Rosji do Europy Zachodniej.

 

Zdaniem głównych sponsorów Vive i Wisły oferta Nord Streamu 2 jest konkurencyjna dla energetycznych i paliwowych interesów PGE i PKN Orlen, kóre sponorują najsilniejsze polskie kluby piłki ręcznej, grające w EHF Lidze Mistrzów. Stąd całe zamieszanie.

EHF, który podpisał na początku września umowę sponsorską z Nord Stream 2, uznał, że nastąpiło naruszenie interesów marketingowych EHF i sponsora Ligi Mistrzów. Dlatego polskie kluby zostaną ukarane grzywną.

EHF uznał, że w trakcie pierwszych meczów Ligi Mistrzów z udziałem PGE Vive Kielce i Orlen Wisły Płock nastąpiło naruszenie reklamowych przepisów przez polskie kluby.
EHF Cour of Handball
- EHF uznał, że w trakcie pierwszych meczów Ligi Mistrzów z udziałem PGE Vive Kielce i Orlen Wisły Płock nastąpiło naruszenie reklamowych przepisów przez polskie kluby. Polskie drużyny złamały regulamin rozgrywek, zakrywając na rękawach reklamę sponsora Ligi Mistrzów, co jest naruszeniem praw marketingowych EHF. Oba kluby zostaną ukarane grzywną - napisała w komunikacie EHF na swojej stronie internetowej.

Nie wiadomo jakiej wysokości będzie grzywna, ale z nieoficjalnych informacji wynika, że sponsorzy strategiczni polskich klubów będą chcieli zrekompensować finansowe kary, które zostaną nałożone na Wisłę i Vive.

 

PKN Orlen i PGE moga zapłacić dodatkowe pieniądze za umieszczenie innego sponsora zamiast Nord Stream 2. Jak dowiedział się handball.pl na rękawach Vive w miejsce Nord Stream 2 pojawił się firma Lumi - dystrybutor energii w Warszawie, a wcześniej na trykotach kieleckich graczy pojawi się logo fundacji Play International. Orlen Wisła Płock też planuje umieścić inne logo na rękawach zawodników zamiast loga Nord Stream 2.

Jednak w zbiegiem czasu sytuacja może być o wiele gorsza dla Vive i Wisły, gdyż z każdą kolejką spotkań EHF może zwiększać grzywnę lub zaostrzyć karę. Na razie mamy handballowy węzeł gordyjski...

Koszulka box 2 300 nad newsletter
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
MP Kalisz 2019
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Czy polscy piłkarze ręczni, którzy w grupie 1 rywalizują z Niemcami, Izraelem i Kosowem, awansują do EHF Euro 2020?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens