Polska MŚ 2017 M
LM: niesamowita pogoń Wisły - jest cenny punkt w Kilonii (wideo)
03.12.2016 18:57 Źródło: inf. własna/EHF/Orlen Wisła Płock

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock sprawili niespodziankę w Kilonii. W meczu 9. kolejki EHF Ligi Mistrzów "Nafciarze" zremisowali z THW Kiel 24:24. Ekipa z Płocka zagrała słabo w pierwszej połowie spotkania. Jednak w drugiej odsłonie płocki zespół przeszedł niesamowitą metamorfozę, doprowadził do remisu i w ostatnich sekundach obronił podział punktów.

Wisła wywozi cenny punkt z Kilonii (Fot. Canal+)

Już po trzech minutach spotkania trener Piotr Przybecki musiał poprosić o przerwę dla swoich podopiecznych. Nafciarze w ataku oddali przeciwnikowi trzykrotnie piłkę za darmo i THW Kiel szybko wyszedł na prowadzenie 3:0. Po wznowieniu gry sytuacja się powtórzyła i na konto gospodarzy powędrowała kolejna bramka. Pokonać Landina Jacobsena nie udało się również z linii siedmiu metrów i po chwili tablica świetlna pokazała stan 5:0.

Niemoc strzelecką naszej drużyny wreszcie przerwał Lovro Mihić, ale już pierwsze minuty postawiły Wiślaków w mało komfortowej sytuacji. Niemniej Nafciarze powoli gonili przeciwnika – dobrze wyglądała płocka obrona, a bramce pomagał Rodrigo Corrales. Niestety brakowało skuteczności w ataku, wobec czego przewaga THW Kiel utrzymywała się na poziomie 3-4 bramek. Od początku spotkania znakomicie w bramce spisywał się Landin i po jego kolejnych interwencjach mecz zaczął się całkowicie wymykać Wiślakom spod kontroli (10:4).

Płocczanie mieli olbrzymie problemy ze zdobywaniem bramek z drugiej linii, natomiast gospodarze każdą wybronioną piłkę starali się zamieniać na szybkie kontrataki. Nafciarze podreperowali wynik po przerwie na życzenie…Alfreda Gislaslona. Wówczas najpierw trafił Marko Tarabochia, a chwilę później przechwyt zliczył wysunięty na jedynkę Duarte i sam pobiegł na bramkę Landina.

Niestety chwilę później na ławkę kar powędrował Vali Ghionea, co znacząco utrudniło gościom skuteczną pogoń. Ostatnie minuty pierwszej połowy to koncert największych gwiazd THW – Duvnjaka, Vujina i Ladina.

Druga połowa to już zupełnie inna Wisła – przede wszystkim skuteczna w ataku przez co różnica między obiema drużynami zaczęła maleć. Widać również było, że gospodarzom „nie leży” obrona 5-1 płocczan, przez co i Corrales miał nieco łatwiejsze zadanie (18:14). Po udanych pięciu minutach ponownie inicjatywę przejęły Zebry w 40.min. obie drużyny zaczęło dzielić siedem oczek.

Jednak Nafciarze się nie poddali i do końca walczyli o korzystny rezultat. Znakomicie poruszała się nasza obrona, w bramce dobrze spisywał się Corrales i na konto Wiślaków powędrowały cztery kolejne bramki (22:19). Nasi gracze wyraźnie złapali wiatr w żagle i ponownie pojawiła się szansa na korzystny rezultat. Gospodarze gubili się w ataku i w 23. min. z kontrą popędził Michał Daszek, zdobywając dla Wiślaków dwudziestą drugą bramkę (24:22).

Nafciarze szli za ciosem – kolejna akcja i bramka kontaktowa Jose Guilherme de Toledo! Od razu zareagował trener Gislason, który miał wiele uwag do przekazania swoim podopiecznym. Znakomitą zmianę w bramce dał Marcin Wichary, który za chwilę odbił rzut Duvnjaka i przed Wiślakami pojawiła się szansa na remis. Niestety tym razem piłka padła łupem defensywy Zebr. Na trzy minuty przed końcem spotkania Wiślacy ponownie stanęli przed okazją wyrównania i o czas poprosił trener Przybecki, ale po wznowieniu gry Wiślacy ponownie stracili piłkę.

Ale wreszcie – minuta i piętnaście sekund do końca i na 24:24 trafił Mihić. Gospodarze mieli nieco ponad minutę na przeprowadzenie swojej akcji, ale skutecznie zatrzymała ją defensywa Nafciarzy i tym samym płocczanie zdobyli pierwszy punkt w historii na trudnym terenie w Kilonii.

[wideo] EHF TV: bramka Michała Daszka wyróżniona w 9. kolejce EHF LM!

THW Kiel - Orlen Wisła Płock 24:24 (15:9) [wideo - cały mecz]

THW: Landin Jacobsen, Wolff - Duvnjak 7, Firnhaber, Sprenger, Weinhold 1, Wiencek 2, Ekberg 4, Zeitz, Dahmke 5, Brozović 1, Vujin 3, Bilyk 1, Nilsson, Santos

Wisła: Wichary, Corrales, Morawski - Daszek 2, Duarte 3, Wiśniewski, Ghionea, Rocha 2, T.Gębala, Ivić 2, Tarabochia 2, M.Gębala, Pusica, Mihić 6, De Toledo 4, Żytnikow 3

Źródło: Orlen Wisła Płock (sprwislaplock.pl), EHF (ehfcl.com)