LM: porażka Wisły - Barcelona poza zasięgiem "Nafciarzy" (wideo)
01.10.2017 21:55 Źródło: inf. własna/Orlen Wisła Płock/EHF/ZPRP

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock przegrali 30:37 w 3. kolejce LM z FC Barceloną. Przyjezdny zespół był zdecydowanie lepszy od wicemistrzów Polski. Spotkanie dla gości toczyło się w cieniu dramatycznych wydarzeń w Katalonii, gdzie trwało tłumione przez policję głosowanie nad oderwaniem się tego regionu od Hiszpanii.

Wisła Płock nie sprostała FC Barcelonie (Fot. SPR Wisła Płock)

Plejada gwiazd ściągnęła na trybuny Orlen Areny rzesze fanów spragnionych dobrego handballu. Kibiców mógł elektryzować pojedynek reprezentacyjnych obrotowych Biało-czerwonych – Macieja Gębali i Kamila Syprzaka.

Gospodarzom animuszu starczyło na niespełna 20 minut. - Więcej kontroli, nie za dużo ryzyka - apelował do swoich zawodników Piotr Przybecki podczas przerwy na żądanie. Była ona konieczna, gdyż zespół z Katalonii po wyrównanym kwadransie szybko wypracował cztery bramki zaliczki.

Od tego momentu jednak goście nie zaprzestali niemal bezbłędnego wykorzystywali błędów w rozegraniu piłki rywali. Nic dziwnego, że przewaga zespołu trenera Xaviera Pascuala jeszcze przed przerwą urosła do ośmiu trafień.

W drugiej połowie gracze Barcelony nie zwalniali tempa. Gospodarzom z trudem przychodziło wypracowanie dogodnych sytuacji strzeleckich. Gdy to się udawało to przeszkodą trudną do pokonania często okazywał się Perez de Vargas.

W ostatnich minutach goście nie grali już z dużą determinacją. Brakowało im koncentracji. Pozwoliło to wiślakom na odrobienie kilku bramek, ale zwycięstwo Barcy nie podlegało dyskusji.

[wideo] EHF TV: znakomita podwójna parada Borberly'ego!

Xavi Pascual (trener FC Barcelona Lassa): To dla na trudny dzień. Poza meczem, w którym graliśmy lepiej niż Wisła i zasłużyliśmy na zwycięstwo, ważne wydarzenia dzieją się w Barcelonie w Katalonii. Ta cała sytuacja jest dla nas bardzo skomplikowana, ale jedyne co chcę powiedzieć, to że jestem bardzo, bardzo dumny z tego, że jestem Katalończykiem i to jest dla mnie na tę chwilę najważniejsze.

Piotr Przybecki (trener ORLEN Wisły Płock): Gratulacje dla Barcelony, która zagrała dzisiaj na wysokim poziomie. W mojej opinii popełniliśmy zbyt wiele prostych błędów. W pierwszej połowie zanotowaliśmy wiele strat i błędów technicznych. Po zmianie stron walczyliśmy do samego końca i to było dobre z naszej strony. Oczywiście musimy się jednak zastanowić, jak graliśmy i poszukać innych rozwiązań na przyszłość. Odnośnie sytuacji w Katalonii życzę dużo szczęścia i liczę, że ludzie tam znajdą rozwiązanie tej sytuacji.

Kamil Syprzak (FC Barcelona Lassa): Jestem szczęśliwy, że dane było mi ponownie przyjechać do Płocka i zagrać przed tą wspaniałą publicznością i w tej wspaniałej hali. To na pewno szczególny dzień dla mnie. Przygotowywaliśmy się do tego pojedynku, jak do każdego innego i jesteśmy zadowoleni z tego, jak ten pojedynek się dla nas ułożył. Wracamy do domu szczęśliwi i musimy kontynuować taką grę w przyszłości.

Igor Źabić (Orlen Wisła Płock): Gratulacje dla Barcelony. Była dzisiaj zdecydowanie lepsza od nas. Jak powiedział już trener, zrobiliśmy zbyt wiele błędów, a przeciwnik wykorzystał każdy z nich i wypracował sobie wysoką przewagę do przerwy. Po zmianie stron pewne rzecz poprawiliśmy, ale to było zbyt późno, aby odwrócić losy tego spotkania. Musimy poprawić pewne rzeczy przed następnymi meczami.

Orlen Wisła Płock – FC Barcelona 30:37 (13:21)

Wisła: Borbely, Wichary – Duarte 5, Ghionea 4, Żabić 3, Mihić 3, De Toledo 3, Krajewski 3, T.Gębala 3, Daszek 2, Obradović 2, M.Gębala 2, Ivić 1

Barcelona: Perez de Vargas – Jallouz 6, Rivera 5, Mem 5, Entrerrios 4, Syprzak 4, Borges 3, Sorhaindo 2, Lenne 2, N’Guessan 2, Bengoechea 1, Dolenec 1, Morros 1, Abello 1, Tomas

Źrodło: Orlen Wisła Płock, EHF CL, ZPRP