Polska MŚ 2017 M
LM: porażka Wisły - Flensburg wygrał w Płocku
12.02.2017 18:57 Źródło: inf. własna/Orlen Wisła Płock/EHF

Piłkarze ręczni Orlen Wisły P{łock nie wykorzystali atutu własnego boiska w meczu 10. kolejki EHF Ligi Mistrzów. "Nafciarze" ulegli Flensburgowi-Handewtii 30:37 i wciąż zajmują szóste miejsce w tabeli swojej grupy.

Wisła przegrała ważny mecz z Flensburgiem, ale wciąż ma szansę na grę w 1/8 finału (Fot. SPR Wisła Płock)

To był trudny początek spotkania dla Nafciarzy i szybko dostrzegł to trener Piotr Przybecki, który już w 4.min. poprosił o czas dla swoich podopiecznych. W tym momencie było 2:0 dla Flensburga, a gospodarze mieli spore problemy ze skutecznym rozegraniem swoich akcji ofensywnych. Szybka reprymenda przyniosła oczekiwane efekty, gdyż już chwilę później tablica świetlna wskazała remis 3:3.

Niestety z biegiem czasu problemy w ataku się nasilały. Przestrzelone rzuty goście zamieniali na kontry, w efekcie czego przewaga podopiecznych Ljuba Vranjesa urosła do czterech oczek. Problemy Nafciarzy dotyczyły również formacji defensywnej, w której zespół z Niemiec coraz częściej znajdywał luki. Bezradny był Rodrigo Corrales i w 14.min. zastąpił go Adam Morawski. Oprócz niego trener Przybecki desygnował do gry Gilberto Duarte i Michała Daszka…na prawe rozegranie.

W obronie Wiślacy stanęli 5-1 i już po kilku minutach mieli na koncie trzy bramki więcej (8:11). Skuteczną pogoń płocczan przerwała kara dwóch minut dla Tiago Rochy, ale w tym przypadku obyło się bez konsekwencji. W bramce Flensburga znakomicie prezentował się za to Kevin Møller, który kilkakrotnie w efektowny sposób odbił piłki po rzutach Wiślaków i to głównie jemu goście mogli zawdzięczać kilka bramek przewagi.

Wreszcie zaczęli mylić się również Niemcy. Znakomicie prezentował się Duarte jako wysunięty obrońca, zaliczając kilka przechwytów, co udało się zamienić na bramki. Dwukrotnie gospdoarze trafili również do pustej bramki i obie ekipy ponownie dzieliło już tylko jedno trafienie. Duarte pod koniec pierwszej połowy dał również próbke swoich atutów ofensywnych, posyłając prawdziwą bombę na bramkę Møller.

Druga połowa zaczęła się od przechwytu i bramki Dmitry Zhinitkova….i czterech trafień gości. Trener Przybecki ponownie szybko poprosił o przerwę dla swoich podopiecznych, ale w tym momencie obie ekipy dzieliły już cztery oczka (18:22). Po wznowieniu gry sygnał do odrabiania strat dał Daszek, który znakomicie radził sobie schodząc ze skrzydła na pozycję rozgrywającego. Również defensywa płocczan wyglądała na bardziej szczelną, ale goście wciąż znajdywali sposób najpierw na Loczka, a później na Rodrigo.

W 40.min. przewaga Flensburga wynosiła już sześć oczek (20:26), co oznaczało, że o punkty będzie już bardzo ciężko. Tym bardziej, że w wyśmienitej formie był Kevin Møller, który bronił nawet w najtrudniejszych dla siebie sytuacjach. Tak wypracowanej przewagi Flensburg-Handewitt już nie oddał, grając przede wszystkim szybko i skutecznie w ataku.

Na ostatnie dziesięć minut pojedynku w płockiej bramce pojawił się Marcin Wichary, ale w tym momencie losy spotkania były już przesądzone. Co więcej przewaga gości nie malała i w pewnym momencie wynosiła już dziewięć trafień. Wiślacy pokusili się jeszcze o kosmetykę wyniku i po sześćdziesięciu minutach na tablicy widniał stan 30:37.

Orlen Wisła Płock - SG Flensburg-Handewitt 30:37 (16:18)

Wisła: Wichary, Morawski, Corrales - Ivć 6, Daszek 4, Duarte 4, Ghioena 4, Zytnikow 4, Tarabochia 3, Mihić 2, Rocha 2, T.Gębala 1, Kwiatkowski, Pusica, Wiśniewski

Flensburg: Andersson, Moeller -Radivojević 9, Djordjić 5, Wanne 5, Eggert 3, Glandorf 3, Mogensen 3, Zachariassen 3, Gottfridsson 2, Heinl 1, Klein 1, Mahe 1, Toft Hansen 1

Źródło: Orlen Wisła Płock (sprwislaplock.pl), EHF (ehfcl.com)