LM: przełamanie Vive - jest pierwsza wyjazdowa wygrana (wideo)
12.11.2017 18:34 Źródło: inf. własna/PGE Vive Kielce

Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce przełamali niemoc w wyjazdowych meczach. W spotkaniu 7. kolejki EHF Ligi Mistrzówe pokonalie w Danii Aalborg Handbold 34:30. To drugie zwycięstwo kieleckiej drużyny w tych rozgrywkach, a pierwsze odniesione na wyjeździe.

Vive przełamało niemoc na wyjazdach (Fot. PGE Vive Kielce)

W spotkaniu z Aalborgiem wystartowaliśmy zupełnie inaczej niż tydzień temu w meczu z PSG. Z wyjściowej siódemki, którą Talant Dujszebajew wystawił w Paryżu, w zespole zostali jedynie Sławek Szmal i Julen Aginagalde. Na środku rozegrania świetnie spisywał się Dean Bombac, który w ciągu dwudziestu minut zdobył cztery bramki.

Niezbyt dobrze wszedł w mecz Karol Bielecki, dlatego dość szybko na boisku zastąpił go Michał Jurecki, a tradycyjnie w połowie pierwszej partii na parkiecie pojawili się Alex Dujshebaev i drugi „komplet” naszych skrzydłowych, Blaz Janc i Manuel Strlek.

Rozpoczęliśmy od przewagi 3:1, ale Duńczycy szybko wyrównali i gra toczyła się punkt za punkt. Około piętnastej minuty nastał w naszych szeregach czas skrzydeł: kolejno bramki zdobywali Darko Djukić, Mateusz Jachlewski, Manuel Strlek i Blaz Janc.

Gospodarze nieco się zacięli i wkrótce prowadziliśmy już 14:9. Spora w tym zasługa naszej defensywy, którą w trakcie spotkania szkoleniowiec z wariantu 5-1 zamienił na system 6-0. Nasz zespół sporo kontrował, co przynosiło mu łatwe zdobycze bramkowe.

Niestety, chwila dekoncentracji naszych zawodników przełożyła się na niespodziewaną zamianę miejsc. W ciągu paru minut to Duńczycy kilka razy nas skontrowali i nasza przewaga szybko stopniała do 15:14. Wtedy jednak nieomylny w rzucie karnym okazał się Karol Bielecki, a w kolejnych kontrach Manuel Strlek i Blaz Janc. Do szatni schodziliśmy prowadząc 18:14.

Na drugą połowę w ataku z „drugiej” zmiany pozostał Alex Dujshebaev, a po lewej stronie Deana Bombaca pojawił się Marko Mamić, który w pierwszej partii grał jedynie w obronie. Obaj bardzo szybko wpisali się na listę strzelców tej części meczu.

U Duńczyków natomiast imponująco celownik wyregulował sobie rozgrywający Andreas Holst, który dwa razy z rzędu potraktował Sławka Szmala precyzyjnie wymierzonymi rzutami tuż pod porzeczkę, a po chwili dołożył jeszcze trafienie po koźle z kontrataku. Powoli udało nam się powiększyć przewagę i po dziesięciu minutach prowadziliśmy 23:18.

W defensywie wciąż egzamin zdawała formacja 6-0. W tym okresie gry gospodarze zdobywali bramki średnio co dwie i pół minuty. Wtedy rozpoczął się w obu zespołach etap „one man show”. Dla Kielc w trzech kolejnych akcjach trafiał jedynie Michał Jurecki, a dla Aalborga, również trzy razy celnie rzucał Janus Smarason.

Mimo usilnych starań, podopieczni Arona Kristjanssona nie byli w stanie zbliżyć się do zespołu gości bardziej niż na trzy trafienia.

W dwudziestej trzeciej minucie gospodarze zdołali podgonić do wyniku 25:28, później wychodzili wysoko niemal do indywidualnego krycia rywali, ale nasi zawodnicy konsekwentnie zdobywali kolejne trafienia i wreszcie, po sześćdziesięciu minutach solidnej walki wywalczyliśmy pierwsze dwa wyjazdowe punkty w Lidze Mistrzów, wygrywając z Aalborgiem Handbold 34:30.

[wideo] EHV TV: zobacz najlepszą "siódemkę" 7. kolejki EHF Ligi Mistrzów!

Aalborg Handbold - PGE VIVE Kielce - 30:34 (14:18) [wideo - cały mecz]

Aalborg: Pedersen, Aggefors – Smarson 8, P. W. Larsen 2, Barthold 1, M. Larsen 5, Hassellund, Hald Jensen 1, Jensen 7, Jotić 1, Atlason, Pedersen, Antonson, Juul-Lassen 5

VIVE: Szmal, Wałach - Jurecki 5, Dujshebaev 3, Kus, Aginagalde 5, Bielecki 2, Jachlewski 2, Strlek 4, Janc 4, Lijewski 3, Jurkiewicz, Zorman, Mamić 1, Bombac 4, Djukić 1