LM: remis Orlen Wisły z Veszprem - skuteczny finisz "Nafciarzy" (wideo)
19.09.2015 17:32 Źródło: inf. własna

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock od remisu 27:27 rozpoczęli swój udział w fazie grupowej EHF Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu "Nafciarze" podzielili się z jednym z faworytów rozgrywek MKB-MVM Veszprem, goniąc skutecznie Węgrów w ostatniej minucie spotkania.

Andreas Nilsson był bardzo trudny do upilnowana na kole (Fot. Eleven Sports)

Mecz z MVM Veszprém zgodnie z przewidywaniami należał do kategorii arcytrudnych. Od pierwszych minut znakomicie funkcjonowała obrona mistrzów Węgier, której nieliczne błędy naprawiał w bramce Mirko Alilović. Problemy "Nafciarzy" w ofensywie na tyle zaniepokoiły trenera Cadenasa, że ten już w 9.min. poprosił o czas dla swoich podopiecznych (2:5).

Po wznowieniu gry gospdarze powoli odnajdywali swój rytm gry, czego dowodem mogła być znakomita wrzutka autorstwa Zhitnikov - Zelenović (4:6). Kibiców z miejsc poderwała także fantastyczna interwencja Corralesa w sytuacji sam na sam z Christianem Ugalde. Chwilę później Marco Tarabochia zdobył kontaktową bramkę (7:8) i Wiślacy tym samym "wrócili do gry”.

Dobra gra w obronie stworzyła miejscowym zawodnikom wiele szans na doprowadzenie do wyrównania, ale na kilka minut Mirko Alilović zamurował węgierską bramkę. Wreszcie strzelecką niemoc przełamał Tarabochia, ale już w kolejnej akcji prowadzenie powróciło do Veszprém i nie oddało go już do końca pierwszej części, którą wygrało 13:11.

Zaraz po wznowieniu gry goście powiększyli swoje prowadzenie, stawiając tym samym płocczan w coraz to trudniejszej sytuacji (12:16). Po raz kolejny w tym spotkaniu gospodarze w porę zwarli szyki obronę, a trafienia Dmitry Zhitnikova były sygnałem, że "Nafciarze" dzisiaj nie ustąpią, choć w ich zagraniach zaczęło pojawiać się coraz więcej nerwowości, jak również prostych błędów.

Wówczas w bramce przypomniał o sobie Corrales, który odbił całą serię rzutów graczy Veszprém. Wiślacy wyprowadzili z tego kontry i zmniejszyli stratę do gości do dwóch oczek (45. min. 18:20). Skuteczną pogoń za wynikiem zastopowała kara dwóch minut dla Dmitry Zhitnikova.

Veszprem grę przewadze zwieńczyło dwoma bramkami i przewagą 20:24 w 50. min. Wówczas trener Cadenas zmienił ustawienie w obronie na 5:1 z wysuniętym Michałem Daszkiem. Wiślacy doskoczyli na Węgrów na chwilę na dwie bramki, ale dwa kolejne błędy zostały już bezlitośnie wykorzystane przez podopiecznych Carlosa Ortegi i w 55.min. wynik brzmiał 22:26.

Nadzieję na korzystny wynik dały dwie bramki Tiago Rochy. Węgrzy zaczęli gubić się w ataku, a gdy na minutę przed końcem Zhitnikov zdobył kontaktową bramkę ORLEN Arena oszalała. O czas poprosił zdenerowany trener Ortega, czując że zwycięstwo może wymknać się z rąk faworytowi meczu.

Po powrocie na boisko sprawy w swoje ręce wziął Ilić, trafiając na 25:27, ale gospodarze nie odpuszczali. Najpierw kontaktową bramkę z karnego zdobył bezbedny w tym spotkaniu Tiago Rocha, a chwilę później Zhitnikov wykorzystał błąd Węgrów w ataku i sensacja stała się faktem. Remis 27:27 i ORLEN Arena po raz kolejny eksplodowała.

[wideo] Zobacz najładniejsze bramki 1. kolejki EHF Ligi Mistrzów!

[wideo] Tiago Rocha w "siódemce" 1. kolejki EHF Ligi Mistrzów!

Orlen Wisła Płock - MKB-MVM Veszprem 27:27 (11:13) [wideo - cały mecz]

Wisła: Corrales, Wichary - Rocha 9, Daszek, Racotea 1, Wiśniewski, Pusica, Ghionea 3, Zelenović 4, Montoro, Tarabochia 4, Konitz, Oneto 1, Nikcević 1, Zytnikow 4

MKB: Alilović, Mikler - Gulyas, G.Ivancsik, Schuch, Ilić 4, Palmarsson 1, Nilsson 6,  Nagy 3, Zeitz 1, Ugalde Garcia 3, Marguc 6, Chema Rodruguez 2, Terzić, Lekai 1, Slisković

Wisła TV: Zapraszamy na relację z meczu 1. kolejki Ligi Mistrzów ORLEN Wisła Płock - MVM Veszprém, w którym Nafciarze zremisowali z jednym z głównych faworytów tych rozgrywek. W programie najładniejsze akcje, wywiady i wspaniała atmosfera stworzona przez kibiców obydwu zespołów.

Źródło: ElvenSports, SPR Wisła Płock, EHF

1
jakby nie przespali
plocman | *.pl | 19.09.2015 19:22
jakby nie przespali dwóch początków połówek, to kto wie, dodajmy trzy straty w ataku, przestrzelone karne... nerwy trochę nas zjadły.. , ale z remisu też trzeba się cieszyć!