Salming 2
Polska MŚ 2017 M
LM: wyjazdowa porażka Wisły - pierwsza wygrana Kadetów (wideo)
26.11.2016 21:59 Źródło: inf. własna/EHF/Orlen Wisła Płock

Nieudany wyjazd Orlen Wisły Płock do Szwajcarii. "Nafciarze" w ósmej kolejce EHF Ligi Mistrzów przegrała z Kadetten Schaffhausen 25:27, ale wciąż ma szansę na wyjście z grupy.

Orlen Wisła Płock nie zdobyła punktów w Szwajcarii (Fot. SPR Wisła Płock / archiwum)

Już pierwszy okres meczu pokazał, że to będzie zupełnie inny pojedynek niż ten, który oglądaliśmy tydzień temu w ORLEN Arenie. Obie drużyny postawiły na mocną obronę, jednak wyraźnie brakowało wykończenia akcji ofensywnych, przez co kibice na pierwszą bramkę czekali prawie osiem minut.

Sypały się też kary dwóch minut, szczególnie pod adresem gospodarzy, co jeszcze bardziej zaogniło sytuację na boisku. Frustracja wśród gości narastała z każdą przestrzeloną sytuacją (znakomicie bronił Aurel Bringolf), nawet w okresie przewagi dwóch zawodników na boisku.

Wprawdzie trafienie Dmitry Zhitnikova rozwiązało worek z bramkami, ale wynik długo oscylował wokół remisu. W szeregach gospodarzy bardzo dobre zawody rozgrywał Gabor Csaszar, który niemal w pojedynkę oszukiwał płocką obronę, będąc już po pierwszej połowie najskuteczniejszy na boisku.

W 20.min. mistrzowie Szwajcarii wyszli na prowadzenie 7:6, ale od tego momentu znakomity okres gry zaliczyli Nafciarze, którzy zanotowali pięć kolejnych bramek i osiągnęli cztery oczka przewagi nad rywalem. Duża w tym zasługa Rodrigo Corralesa, który odbijał całą serię piłek, a także uruchamiał kontry w pierwsze i drugie tempo.

Wprawdzie przed przerwą podopieczni Larsa Walthera zdołali odrobić część strat, to jeszcze nic nie zwiastowało wydarzeń, których byliśmy świadkami po zmianie stron.

W drugiej połowie Kadeci szybko dogonili Wiślaków i wynik ponownie długo oscylował wokół remisu. Kluczowe dla losów spotkania wydarzenia miały miejsce w ostatnich dziesięciu minutach spotkania.

Przy stanie 21:21 płocczanie zaczęli seryjnie gubić się w ataku, co z zimną krwią wykorzystali gospodarze, którzy na trzy minuty przed końcem pojedynku prowadzili już 26:22. Nafciarze nie podnieśli się po tych ciosach i ostatecznie przegrali 25:27.

[wideo] EHF TV: pogromca Wisły Gabor Csaszar w "siódemce" 8-ej kolejki EHF Ligi Mistrzów

Kadetten Schaffhausen - Orlen Wisła Płock 27:25 (12:14)

Kadetten: Bringolf, Stokholm - Mesiter 1, Delhees 4, Liniger, Kuttel 1, Graubner 1, Pendić 4, Szyba, Csaszar 8, Alili, Marković, Maros 1, Koch 2, Muggli 2, Tominec 3

Wisła: Wichary, Corrales 1, Morawski - Daszek 1, Duarte 4, Ghionea 3, Rocha 2, T.Gębala 1, Ivić 2, Tarabochia 4, M.Gębala 1, Pusica, Mihić 1, De Toledo, Żytnikow 5

Źródło: EHF Liga Mistrzów (ehfcl.com), Orlen Wisła Płock (sprwiwslaplock.pl)