MKS zna rywalki - o LM lublinianki powalczą w Hiszpanii (wideo)
27.06.2018 15:38 Źródło: inf. własna/MKS Lublin/EHF/ZPPR
komentarzy 3

Znamy już przeciwników MKS Perły Lublin w walce o fazę grupową EHF Ligi Mistrzyń. W środę, 27-go czerwca podczas losowania w Wiedniu los przydzielił urzedujące mistrzynie Polski do jednej grupy z niemieckim SG BBM Bietigheim, włoskim Jomi Salerno oraz hiszpańskim Super Amara Bera Bera.

Lubelski MKS zagra o Ligę Mistrzyń w Hiszpanii (Fot. EHF)

Turniej kwalifikacyjny odbędzie się w dniach 7-9 września. Prawo do jego organizacji w pierwszej kolejności przyznano klubowi z Hiszpanii, który ma swoją siedzibę w San Sebastián.

Jeśli Super Amara Bera Bera nie podejmie roli gospodarza, to impreza będzie gościć w Lublinie.

W półfinale lublinianki zmierzą się z Jomi Salerno, czyli aktualnymi mistrzyniami Włoch. W wypadku wygranej, biało-zielone czeka potyczka ze zwycięzcą pary SG BBM Bietigheim - Super Amara Bera Bera. Awans do fazy grupowej EHF Champions League zapewni sobie tylko triumfator turnieju.

W drugim turnieju kwalifikacyjnym SCM Craiova zmierzy się ZORK Jagodina, a HC Podravka Vegeta zagra z Muratpasa BSK.

EHF Liga Mistrzyń - turnieje kwalifikacyjne
7-8 września 2019r.
Turniej kwalifikacyjny nr 1:
1. BBM Bietigheim - Super Amara Bera Bera --:-- 7 września 2018r.
2. MKS Perla Lublin - Jomi Salerno --:-- 7 września 2018r.
Przegrany 1 - Przegrany 2 --:-- 8 września 2018r.
Wygrany 1 - Wygrany 2 --:-- 8 września 2018r.
Turniej kwalifikacyjny nr 2:
1. SCM Craiova - ZORK Jagodina --:-- 7 września 2018r.
2. Podravka Vegeta - Muratpasa BSK --:-- 7 września 2018r.

[wideo] EHF TV: zobacz losowanie turniejów kwalifikacyjnych EHF Ligi Mistrzyń

Jeżeli MKS Perła Lublin zwycięsko przejdzie przez turniej kwalifikacyjny do Ligi Mistrzyń, zagra w grupie D. Początek grupowych zmagań już w połowie września.

EHF Liga Mistrzyń (sezon 2018/2019) - podział na grupy:

Grupa A: Buducnost (Czarnogóra), Metz Handball (Francja), Odense HC (Dania), Larvik (Norwegia)

Grupa B: Rostov-Don (Rosja), Kobenhavn Handball (Dania), IK Sävehof (Szwecja), Brest Bretagne Handball (Francja)

Grupa C: Györi Audi ETO KC (Węgry), Thüringer HC (Niemcy), RK Krim Mercator (Słowenia), Zw. turnieju kwalifikacyjnego nr 2

Grupa D: CSM Bukareszt (Rumunia), Vipers Kristiansand (Norwegia), FTC-Rail Cargo Hungaria (Węgry), Zw.  turnieju kwalifikacyjnego nr 1 (ew. MKS Perła Lublin)