Handballowe zeszyty - apsek
Liga Mistrzów
A A A
Mocne słowa Strząbały - "pobici na każdym froncie"
01.10.2017 08:14 Źródło: inf. własna/PGE Vive Kielce
komentarzy 0

PGE VIVE Kielce przegrało drugi w tym sezonie wyjazdowy mecz w Lidze Mistrzów. W Dvorana Zlatorog ulegliśmy RK Celje Pivovarna Laško 27:31. Drugi trener zespołu, Tomasz Strząbała, w dosadnych słwach skomentował przebieg spotkania.

 

Tomasz Strząbała w mocnych słowach ocenił grę zawodników Vive w spotkaniu z Celje (fot. VTK Media Team)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - zapraszamy!

 

KielceHandball: Jak skomentować to, co wydarzyło się w Celje?

Tomasz Strząbała (II trener PGE Vive Kielce): Na każdym froncie zostaliśmy w tym meczu pobici przez przeciwnika. W pełni wykorzystali przeciwko nam to, co jest ich najmocniejszą stroną, czyli bardzo twardą obronę, przerywanie akcji, szybką kontrę i środek oraz konsekwentną grę do końca. Wszyscy o tym wiedzieliśmy i byliśmy na to przygotowani, a oni i tak dzięki tym elementom wygrali mecz.

Dlaczego w takim razie, skoro zespół był na to wszystko bardzo dobrze przygotowany, nie udało się wygrać?

- To znaczy po prostu, że wykonali lepiej swoje założenia, niż my swoje. Jeżeli gra się przeciwko rywalowi, który bardzo szybko zdobywa bramki, to trzeba grać bardzo konsekwentnie w ataku – zdobywać bramki i wracać szybko do obrony. Jeżeli się tego nie robi, przeciwnik wykorzystuje sytuacje. My w rzutach karnych i starciach sam na sam przez pierwsze dziesięć minut mieliśmy wiele okazji na to, by prowadzić. Ale przegrywaliśmy sytuacje jeden na jeden lub gubiliśmy piłkę, a oni robili nam z tego rekontry.

W pełni wykorzystali przeciwko nam to, co jest ich najmocniejszą stroną, czyli bardzo twardą obronę, przerywanie akcji, szybką kontrę i środek oraz konsekwentną grę do końca.
Tomasz Strząbała (II trener PGE Vive Kielce)
W drugiej połowie było kilka szans, by doścignąć rywali.

- Gdy wtedy zaczęliśmy dobrze funkcjonować i gdy dzięki dobrze rozwiązywanej przewadze 6 na 5, udało nam się zredukować stratę do jednej bramki, znowu zrobiliśmy proste błędy, a przeciwnicy nas kontrowali.

 

Gdybyśmy zdobyli wtedy te bramki, to taki zespół jak Celje się denerwuje i łatwiej z nimi grać. Niemniej, to oni szybko trafiali, my goniliśmy i to my się denerwowaliśmy. W tym meczu byli na pewno lepsi od nas.

Co z Filipem Iviciem?

- Filipowi na początku meczu skręciło się kolano. Właściwie już wtedy Kasa powinien wejść do bramki, ale on bardzo chciał grać. Jeszcze nie wiemy, na ile ta kontuzja jest poważna, wykażą do dopiero badania.

A jak się czują pozostali zawodnicy?

- Mecz był ciężki, rywale postawili bardzo trudne warunki w obronie. Na pewno będzie wiele różnych stłuczeń, a my będziemy patrzeć w ciągu tygodnia, którzy zawodnicy nadają się do grania. 

Koszulka box 4 300 nad newsletter
oceń 0 (0 głosów)
 
podziel się artykułem
0
MHA - box
Nowa Erima
Która pozycja na boisku piłki ręcznej najbardziej Ci odpowiada?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens