Liga Mistrzów
A A A
Szmal: to pokazało, że Barcelonę też można złamać (wideo)
29.05.2013 14:32 Źródło: inf. własna/Vive Targi Kielce
komentarzy 2

Sławomir Szmal nie może doczekać się udziału w Final Four EHF Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Choć Vive to teoretycznie najsłabsza i najmniej utytułowana drużyn, to bramkarz mistrzów Polski nie zamierza składać broni. Popularny Kasa deklaruje, żę VTK jedzie do Niemiec po wyniki, a nie po przygodę.
 

Sławomir Szmal pokazuje palcem, które miejsce chce zająć Vive w FF LM (Fot. VTK Media Team)
Handball.pl jest na Facebooku - dołącz do nas!


VTK: W Kolonii zespół Vive będzie po raz pierwszy. W gronie czterech drużyn ma najmniej sukcesów …
 

Sławomir Szmal (bramkarz Vive Targi Kielce): Taka jest prawda. Będziemy w Kolonii zespołem z najmniejszą reputacją. Dla nas wielkim sukcesem jest awans do tego grona, ale to nie oznacza, że jedziemy tam po przygodę. Będziemy walczyć o dobre wyniki. A jak to się skończy zobaczymy w niedzielę po ostatnim meczu.
 

HSV Hamburg, THW Kiel i FC Barcelona Intersport to wielkie marki. Katalończycy to drużyna kompletna z bardzo silnie obsadzoną pozycją bramkarzy…

 

- Patrząc na przebieg całego sezonu w Lidze Mistrzów, to z tak mocnym przeciwnikiem się jeszcze nie spotkaliśmy. Jest to dla nas wielkie wyzwanie, ale nie stawiałem bym nas od razu na przegranej pozycji. Kilka meczów pokazało, że Barcelonę można "złamać", pod warunkiem, że zagramy zespołowo i na 100% swoich możliwości. Nasi kibice będą z nami w Kolonii i to jest dodatkowa motywacja.


Jesteście w stanie czymś zaskoczyć Barcelonę i odwrotnie…
 

- Przez kilka dni nie jesteś w stanie wiele zmienić. Możesz szlifować tylko elementy, które ostatnio nie funkcjonowały. Musimy się trzymać swojego systemu.
 

Przed sezonem udział w Final Four LM był wielkim marzeniem, a w czwartek będziecie już w Kolonii…
 

- Wielkie emocje towarzyszą meczom w hali, do której może przyjść 20 tysięcy ludzi. W piłce ręcznej nie zdarza się to często. To jest olbrzymia machina, czas wszystkich akcji jest bardzo dopasowany. W trakcie turnieju są spotkania z kibicami i sponsorami. Trzeba się skupić jednak na tym głównym zadaniu, czyli meczem z FC Barceloną Intersport. Tak naprawdę te inne rzeczy nie powinny nas wybić z koncentracji.
 

Czujesz dumę, jadąc tam z polskim klubem…
 

- Oczywiście, to wielka promocja dla kraju, regionu i miasta. Kilka lat temu jeszcze nikt nie wiedział o Kielcach, a teraz jest o nas naprawdę głośno.

 

oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
« zobacz liste opinii
Temat: 
Treść: 
Podpis: 
 
Redakcja Handball.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens