Wyjazdowa porażka Vive - Kristanstad lepszy
04.03.2017 19:47 Źródło: inf. własna
komentarzy 3

Wyjazdowa porażka Vive Tauron Kielce w 13. kolejce EHF Ligi Mistrzów. Obrońcy tytułu przegralia z Kristianstad 25:29.

Vive przegrało na wyjeździe z Kristianstad (Fot. VTK Media Team)

Mecz zaczął się od dobrej dyspozycji "żółto-biało-niebieskich". Zawodnicy trenera Talanta Dujszebajewa zdominowali pierwsze wydarzenia na parkiecie i po dwóch świetnych bramkach Karola Bieleckiego nasz zespół prowadził 3:1 w 5. minucie meczu.

Szybko "obudzili się" jednak gospodarze, którzy kilka minut później doprowadzili do remisu 4:4. W kolejnych minutach utrzymywała się nieznaczna przewaga aktualnych mistrzów Europy. Bardzo dobrze w mecz wprowadził się Mateusz Jachlewski, po 12. minutach gry nasz skrzydłowy miał na koncie 4 gole.

Końcowe minuty pierwszej odsłony meczu były rozgrywane pod dyktando IFK Kristianstad. Szwedzi wyszli na prowadzenie, dzięki dynamicznym akcjom w ataku i pierwszym udanym interwencjom "ojca sukcesu" drużyny w tym meczu Nebojsy Simicia. Do przerwy gsopodarze mieli korzystny dla siebie wynik 15:13.

Drugą połowę od trafienia "otworzyli" zawodnicy IFK. Kolejne minuty kompletnie zdominowali jednak kielczanie, którzy świetnie grali w defensywie. W ciągu czterech minut nasz zespół zdecydowanie poprawił dyspozycję w obronie i dobre intwerwencje oraz przechwyty, pozwoliły odrobić stratę czterech trafień.

Bardzo dobrze do kieleckiej bramki wprowadził się Sławomir Szmal. Kolejne minuty spotkania były bardzo zacięte, ale w pewnym momencie ponownie zaczęła się zaznaczać przewaga szwedzkiego zespołu. Duża w tym zasługa czarnogórskiego goalkeepera gospodarzy, który zatrzymywał rzuty naszych zawodników z siódmego metra i akcji.

W końcowych minutach dystans bramkowy pomiędzy VTK a IFK wynosił już pięć goli i stało się jasne, że kielczanie nie przywiozą cennych punktów ze Szwecji. IFK Kristianstad wygrało spotkanie 29:25 i zachowuje nadal szansę na awans do TOP16.

Kielecka drużyna nadal liczy się w walce o drugie miejsce w grupie. Do zajmującego drugą pozycję Rhein Neckar Lowen nasz zespół traci punkt. W ostatniej kolejce mistrz Niemiec zmierzy się we własnej hali z MOL-Pick Szeged. Nasza drużyna podejmie w Hali Legionów - Mieszkow Brześć.

Kristianstad - Vive Tauron Kielce 29:25 (15:13)

3
Przyszłość
kibic | *.pl | 05.03.2017 10:17
Początek końca ?
Polacy nic się nie stało
rozczarowany | *.pl | 05.03.2017 10:46
stara prawda to, nie licz na innych tylko na siebie. My jesteśmy mistrzami a nie chłopcami do bicia, szanujcie się,Servasa i kibiców.
Kibic | *.pl | 06.03.2017 00:14
Slaby mecz Vive, ale nikt nie ma patentu na wygywanie a sezon sie jeszcze nie skonczyl. Jest duzo do poprwawy.