EHF Liga Europejska (M)
Azoty postraszyły Kilonię - dobry występ puławian (wideo)
13.02.2019 22:40 Źródło: inf. własna/ZPRP/Azoty Puławy

W drugiej serii spotkań fazy grupowej Pucharu EHF bliscy sprawienia dużej niespodzianki byli zawodnicy Azotów Puławy. Zawodnicy trenera Bartosza Jureckiego przegrali na wyjeździe z THW Kiel 23:26.

Bramkarz THW Kielc w jeden ze znakomitych parad (Fot. EHF TV / YT)

Pierwsze dziesięć minut spotknia okazało się bardzo wyrównane, mimo że puławianie grali z handballowym potentatem. W tym czasie THW Kiel prowadził, ale tylko 3:2, a w rolach główych po obu stronach występowali defensorzy i bramkarze.

W 12-ej minucie goaspodarze podwyższyli na 4:2, ale kilka mint później Azoty remisowały na wyjeździe 4:4.

Cały czas gra była wyrównana, co bardzo mocno dziwiło miejscową publiczność, która spodziewała się sportowej egzekucji ze strony niemieckiego giganta piłki recznej. Nic takiego się jednak nie stało.

Pod koniec pierwszej połowy wręcz konsternacja na trybunach. Azoty w 25-ej minucie prowadziły 10:8. Podrażnione THW doprowadziło na koniec pierwszej odsłony do remisu 11:11.

Trzeci kwadrans meczu już wyraźnie dla gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 20:15. Zespół trenera Bartosza Jureckiego, który wiele lat spędził w Bundeslidze w barwach Magdeburga, nie poddawał się jednak i dwie minuty przed końcem spotkania prawie doścignął faworyta meczu. Było tylko 23:24.

Ostatnie słowo należało jednak do THW, które zdobyło dwie bramki i przypieczętowało zwycięstwo. Azoty pokazały się w Kilonii z bardzo dobrej strony. Mimo dwóch porażek na początku fazy grupowej, mogą szukać zwycięstw w kolejnych meczach, jeśli będą grać tak, jak w starciu z THW.

[wideo] EHF TV: show bramkarzy w meczu THW z Azotami!

THW Kiel - Azoty Puławy 26:23 (11:11) [wideo- cały mecz]

THW: Wolff – Duvnjak 6, Landin Jacobsen 6, Vujin 5, Zarabec 3, Pekeler 2, Wiencek 2, Ekberg 1, Reinkind, Firnhaber, Nilsson, Rahmel, Weinhold

Azoty: Koshovy, Bogdanov - Podsiadło 5, Jarosiewicz 4, Matulić 4, Panic 3, Grzelak 2, Kaleb 2, Łyżwa 2, Seroka 1, Kasprzak, Masłowski, Prce, Rogulski, Skrabania, Titow

GOG Svendborg - Granollers 34:26 (17:13)

Puchar EHF piłkarzy ręcznych - tabela grupy D (2. kolejka)
1. THW Kiel 2 2 0 0 59:45 14 4
2. GOG Svendborg 2 2 0 0 65:54 11 4
2. Azoty Puławy 2 0 0 2 51:57 -6 0