Puchar EHF (M)
Azoty za burtą - Benfica znów nie do przejścia
27.11.2016 19:21 Źródło: inf. własna/Azoty Puławy

Piłkarze ręczni Azotów nie zagrają w fazie grupowej Pucharu EHF. Zespół z Puław przegrał na wyjeździe z Benfiką Lizbona 18:24 i nie obronił pięciobramkowej przewagi z pierwszego meczu.

Po raz drugi w historii Benfika Lizbona okazała się dla Azotów rywalem nie do przejścia. Dwa sezony temu puławianie odpadli z portugalczykami w Challenge Cu, dziś nie utrzymali pięciobramkowej przewagi z pierwszego meczu i pożegnali się z Pucharem EHF. Miejscowi wygrali 24:18.

Wydaje się, że o porażce zadecydował fatalny początek meczu. Po pierwszych 10 minutach miejscowi prowadzili już 7:1.

Puławianie po początkowym marazmie przebudzili się i odrobili część strat. Azotowcy doszli rywali nawet na dwa trafienia i taki wynik dawał im awans. Do przerwy miejscowi wygrywali trzema trafieniami.

Po zmianie stron znów udany początek Benfiki i po raz kolejny w tym meczu gospodarze prowadzili pięcioma golami. Podopieczni Marcina Kurowskiego potrafi;li jednak te straty zniwelować do trzech trafień, ale na więcej nie pozwolili lizbończycy.

W końcówce meczu dał o sobie znać bramkarz rywali Costa, który raz po raz zatrzymywał rzuty puławian. Benfika wykorzystała niską skuteczność Azotów i wygrała ostatecznie 24 do 18.

Benfica Lizbona - Azoty Puławy 24:18 (11:8)

Benfica: Costa, Mitrevski - Moreno 5, Semedo 5, Moreira 4, Raković 4, Abrao Silva 3, Pereira 2, Antunes 1, Lima 1, Carvahlo, Cavalcanti, Da Silva Ferreira, Pais, Pinto, Terzic

Azoty: Bogdanow, Koszovy, Zapora -  Łyżwa 5, Prce 5, Jurecki 3, Kuchczyński 2, Przybylski 1, Skrabania 1, Sobol 1, Grzelak, Kowalczyk, Krajewski, Kubisztal, Masłowski,