Puchar EHF (M)
Druga porażka Azotów - Chambery wygrało w Lublinie (wideo)
24.02.2018 18:25 Źródło: inf. własna/EHF/Azoty Puławy

Piłkarze ręczni Azotów Puławy przegrali u siebie z Chambery Savoie w 3. kolejce fazy grupowej Pucharu EHF. Gospodarze powadzili po pierwszej połowie, ale nie zdołali utrzymać prowadzenia do końca bardzo emocjonującego spotkania. Spotkanie zostało rozegrane w lubelskiej hali Globus.

Azoty przegrały w Lublinie z Chambery i spadły na ostatnie miejsce w tabeli grupy D (Fot. Azoty Puławy)

Kiedy po pierwszej połowie meczu z Chambery Savoie Azoty-Puławy wygrywały 15:12 wydawało się, że odniosą drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji fazy grupowej Pucharu EHF. Niestety po zmianie stron karta się odwróciła i to ograny w europejskich pucharach zespół z Francji cieszył się z drugiej wygranej.

W pierwszej odsłonie niemal przez 30 minut dominowali puławianie. Znakomicie w mecz wszedł Paweł Podsiadło, który raz po raz zmuszał do kapitulacji bramkarza gości. Szybko Azotowcy zbudowali sobie kilkubramkowe prowadzenie.

Niestety po zmianie stron nie było już tak dobrze. Coraz bardziej zmęczeni puławianie zaczęli mieć duże problemy ze sforsowaniem obrony gości i oddaniem skutecznego rzutu. Co prawda nadal w grze puławian utrzymywał świetnie dysponowany Valentyn Koshovy, a w ataku Marko Panić i odważnie grający Vladislav Ostroushko, ale Francuzi zaczęli grać szybciej i pewniej.

Goście wykorzystali kilka nieskutecznych akcji, wyprowadzili szybkie kontrataki i nie tylko odrobili straty, ale w końcówce wyszli na trzybramkowe prowadzenie. W kluczowych momentach meczu zabrakło nam trochę szczęścia i to goście mogli cieszyć się z dwóch punktów.

Najlepszymi zawodnikami obu ekip zostali Valentyn Koshovy (Azoty-Puławy) i Fahrudin Melić (Chambery Savoie). Pamiątkowe puchary MVP wręczyli wiceministrowie: Jarosław Stawiarski (Ministerstwo Sportu i Turystyki) i Artur Soboń (Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju).

[wideo] Azoty TV: wypoweidzi po meczu Azotów z Chambery

Azoty-Puławy – Chambery Savoie 25:27 (15:12) [wideo - cały mecz]

Azoty: Koshovy – Panic 7, Podsiadło 6, Ostroushko 4, Gumiński 3, Jurecki 2, Prce 2, Grzelak 1, Masłowski, Kuchczyński, Orzechowski, Seroka.

Chambery: Genty, Meyer – Melić 7, Traore 5, Marescot 5, Minel 5, Tritta 3, Briffe 2, Gille, Malfondet, Mindegia Elizaga, Obranović, Paturel

Wacker Thun - Fraikin BM. Granollers 26:23 (11:12) [wideo - cały mecz]

Puchar EHF - tabela grupy D  (3. kolejka)
1 Chambery Savoie HB 3 2 1 0 86:80 6 5
2 BM Granollers 3 1 1 1 85:82 3 3
3 Wacker Thun 3 1 0 2 80:83 -3 2
4 Azoty Puławy 3 1 0 2 82:88 -6 2

Puchar EHF, 4. kolejka, grupa D:

Fraikin BM. Granollers - Wacker Thun (04.03.2018 12:30)

Chambery Savoie - KS Azoty-Puławy (04.03.2018 15:00)

Źródło: EHF (eurohandball.com), KS Azoty Puławy (azoty-pulawy.pl)

1
,
Prezes | *.pl | 26.02.2018 05:00
Po pierwsze to Azoty swoje mecze u siebie rozgrywa w Lublinie. Po drugie to zespół nieco lepszy jak na warunki polskiej ligi, a słabiutki w Europie. Dlaczego tak uważam? Te niby gwiazdy Azotów, gdyby były takimi naprawdę, nie grałyby w Puławach, a przynajmniej w średnich klubach europejskich. Do tego dochodzi wiek. Jedynymi, którzy trzymają poziom to bramkarze. Ogólnie zespół mocno zaawansowany wiekowo, bez perspektyw na przyszłość.