Puchar EHF (M)
EHF Cup: Chambery lepsze od Azotów - zmalały szanse na awans (wideo)
04.03.2018 21:58 Źródło: inf. własna/EHF/Azoty Puławy

Azoty Puławy z małymi szansami na awans do ćwiercfinału Pucharu EHF. W 4. kolejce fazy grupowej puławianie przegrali z Chambry Savoie 22:28 i mają bardzo małe szasne na wyjhscie z grupy. Jednym z powodów porazki były z pewnością problemy kadrowe azotowców.

Azoty doznały trzeciej z rzędu porażki w fazie grupowej Pucharu EHF (Fot. EHF TV)

Kłopoty personalne nie załamały nas i podjęliśmy rękawicę. Niestety nie udało nam się osiągnąć korzystnego wyniku na parkiecie faworyta naszej grupy Pucharu EHF – Chambery. Po nieco słabszej pierwszej i niezłej drugiej odsłonie przegraliśmy 22:28.

W pierwszej połowie grający w eksperymentalnym ustawieniu Azotowcy długo nie mogli złapać odpowiedniego rytmu. W pierwszym kwadransie gospodarze odskoczyli na 4-5 goli. Puławianie nie załamali się takim obrotem sprawy i grając na dwa koła w ataku, utrzymali tę stratę do przerwy.

W drugiej odsłonie mecz się bardzo wyrównał, a momentami to nawet Azotowcy byli zepsołem lepszym. Kilka piłek odbił Vadim Bogdanov, a w ataku z dobrej strony pokazali się Tomasz Kasprzak i Piotr Jarosiewicz (ten ostatni został MVP meczu po stronie gości). Niestety w kluczowych momentach, gdy udawało nam się niwelować straty przydarzały się błędy.

W drugim meczu 4. kolejki pucharu EHF BM Fraikuin Granoller pokonali Wacker Thun 25:24 (10:10)

[wideo] Azoty TV: echa drugiego meczu Azotów z Chambery

Chambery Savoie HB - KS Azoty Puławy 28:22 (14:9) [wideo - cały mecz]

Chambery: Meyer, Genty – Malfondet 7, Marescot 5, Tritta 4, Melić 3, Briffe 2, Obranović 2, Paturel 1, Traore 1, Leger, Chazallet 2, Brouzet 1, Gille,  Mindegia Elizaga, Minel, .

Azoty: Koszowy, Bogdanow - Kasprzak 5, Podsiadło 3, Jarosiewcz 3, Ostrouszko 3, Seroka 3, Jurecki 2, Kuchczyński 2, Gumiński 1, Grzelak, Prce

Puchar EHF - tabela grupy D  (4. kolejka)
1 Chambery Savoie (A) 4 3 1 0 114:102  12 7
2 BM Granollers 4 2 1 1 110:106  4 5
3 Wacker Thun 4 1 0 3 104:108  -4 2
4 Azoty Puławy 4 1 0 3 104:116 -12 2

Puchar EHF, 5. kolejka, grupa D:

Wacker Thun -  Azoty Puławy (24.03.2018 17:00)
Fraikin BM. Granollers - Chambery Savoie  (25.03.2018 19:00)

Źródło: EHF (eurohandball.com), KS Azoty Puławy (azoty-pulawy.pl)

0
Które miejsce zajmą polskie piłkarki ręczne podczas turnieju Golden League, na którym zagrają z Norwegią, Danią i Francją?