Puchar EHF (M)
EHF Cup: Granollers wygrało z Azotami - słabsza pierwsza połowa (wideo)
18.02.2018 20:49 Źródło: inf. własna

Piłkarze ręczni Azotów Puławy przegrali na wyjeździe  BM Granollers w 2. kolejce fazy grupowej EHF Cup. Polska ekipa spadła tym samym z pozycji lidera, a trzecie miejsce, ale wciąż ma szansę na grę w ćwierćfinale rozgrywek.

Azoty nie dały rady wygrać na wyjeździe z BM Granollers (Fot. BM Granollers / Azoty Puławy)

Pierwsze 30 minut, w której Azoty-Puławy słabiej zagrały przede wszystkim w obronie i popełniły kilka błędów w ataku, zadecydowało o pewnej wygranej Fraikin Granollers w drugim meczu fazy grupowej Pucharu EHF. Hiszpanie wygrali 32:26, prowadząc do przerwy 21:14.

- Niestety bardzo słabo zagraliśmy w pierwszej połowie w obronie. Trudno było przy takiej defensywie bronić bramkarzom i straciliśmy aż 21 goli. W drugiej odsłonie było już lepiej, bo agresywniej zagraliśmy w defensywie i w pewnym momencie odrobiliśmy gros strat. W kluczowych momentach, kiedy mieliśmy szansę jeszcze bardziej zmniejszyć straty na wysokości stanął bramkarz rywali - powiedział Marcin Kurowski.

- Trzeba też oddać Hiszpanom, że zagrali agresywną obroną, która zmusiła nas do kilku rzutów z nieprzygotowanych pozycji i kilku strat, z których poszły kontry i łatwe bramki dla gospodarzy – skomentował zawody dyrektor sportowy Azotów Puławy.

[wideo] Azoty TV: zobacz relację z wyprawy do Hiszpanii piłkarzy ręcznych z Puław!

BM Granollers - Azoty Puławy 32:26 (21:14)

Granollers: Oliveira – Bernatonis 7, Cabanas 4, Figueras 4, Resina 4, Marquez 3, Gassama 3, Tarrafeta 3, Perez 2, Fernandes 1, Porras 1, Ferrer, Garcia, Rakocija, Cañellas.

Azoty: Bogdanov, Koshovy – Panic 9, Ostroushko 4, Jurecki 3, Masłowski 3, Gumiński 3, Seroka 3, Prce 1, Podsiadło, Jarosiewicz, Kasprzak, Grzelak

Wacker Thun  - Chambery Savoie HB 25:29 (12:15) [wideo - cały mecz]

Wacker: Winkler, Wick - Deschwanden 8, Rubin 7, Giovanelli 2, Krainer 2, Linder 2 - Caspar 1, Dahler 1, Friedli 1, Raemy 1, Glathhard, Guignet, Huwyler, Lanz, Suter

Chambery: Genty - Melić 8, Minel 7, Marescot 6, Tritta 5, Briffe 2, Traore 1, Brouzet, Chazallet, Gille, Leger, Malfondet, Meyer, Obranović, Ouegnin, Paturel

Puchar EHF - tabela grupy D  (2. kolejka)
1 Chambery Savoie HB 2 1 1 0 62:56 6 3
2 BM Granollers 2 1 1 0 59:55 4 3
3 Azoty Puławy 2 1 0 1 51:55 -4 2
4 Wacker Thun 2 0 0 2 54:60 -6 0

Puchar EHF, 3. kolejka, grupa D:

Azoty Puławy - Chambery Savoie HB (24.02.2018r., godz. 16:00) (transmisja w TVP 3 Lublin)
Wacker Thun - Fraikin BM. Granollers (25.02.2018r., godz. 17:00)