Puchar EHF (M)
Górnik "rozdziobany" przez fińskie Koguty - 11 bramek straty
20.11.2016 19:51 Źródło: inf. własna/Górnik Zabrze

Nie tak miał wyglądać pierwszy mecz Górnika Zabrze w 1/16 finału EHF Cup. Zabrzanie w Finalandii otrzymali ciężkie lanie od Riihimaen Cocks 31:19, co stawia pod dużym znakiem zapytania ich awans do fazy grupowej rozgrywek. Rewanż za tydzień w Zabrzu.

"Koguty" rozdziobały górnika Zabrze (Fot. FB / Riihimäen Cocks)

Pierwsza połowa nie wskazywała, że ostateczny wynik może być aż tak fatalny. NMC Górnik grał mądrze, bardzo dobrze rozgrywał piłkę i regularnie kontrował. Brakowało tylko wykończenia, bo dzięki świetnej dyspozycji bramkarzy Cocks, zabrzanie (głównie skrzydłowi Bartłomiej Tomczak i Sasza Buszkow) zmarnowali aż osiem „setek”.

Jeszcze pięć sekund przed końcem pierwszej połowy Górnik przegrywał tylko jedną bramką, ale gospodarze równo z syreną zdołali wyrównać wynik.

Druga połowa okazała się jednak koszmarem. Cocks rzucili czterokrotnie z rzędu, doprowadzając do sześciobramkowej przewagi. Gdy zabrzanie próbowali redukować przewagę, znów na wysokości zadania stał lokalny golkiper. Ale to niejedyne wytłumaczenie.

Zabrzanie mieli problemy z uruchomieniem bramki (wystąpili tylko Martin Galia i Mateusz Kornecki, którzy nie mogą zapisać występu do wyjątkowo udanych; trener nie zdecydował się na udział Sebastiana Kickiego w meczu), a zawodnicy z pola byli bezradni w ataku pozycyjnym.

Trener Ryszard Skutnik nie był też w stanie podpowiedzieć im właściwego rozwiązania impasu. A Cocks kontrował raz za razem. Po sześćdziesięciu minutach tablica zegarowa wskazywała 30:19.

Rewanż w niedzielę 27 listopada o godz. 17 w zabrzańskiej Hali Pogoń. By awansować do fazy grupowej w regulaminowym czasie gry, Górnik musi wygrać aż dwunastoma trafieniami.

Riihimäen Cocks - Górnik Zabrze 30:19 (13:11)

Cocks: Tuominen 1, Valo, Morozov, Bachko 3, Safronii, Tamminen 8, Lukyanchuk 4, Syrjala, Novoselov 2, Sjoman, Ronnberg 7, Nenita 4, Kalarovich, Tsitou, Shitsko, Da Silva 1

Gornik: Kornecki, Niedośpiał, Daćko 2, Tomczak 4, Kryński, Gormyko, Sluijters 3, Galia, Buszkow 1, Gliński 3, Tokaj 2, Adamuszek 4

Źródło: Górnik Zabrze (handballzabrze.pl)