Puchar EHF (M)
Porażka Azotów na inaugurację - GOG za silny (wideo)
09.02.2019 19:05 Źródło: inf. własna/Azoty Puławy/ZPRP

Nie udał się początek rywlizacji w fazie grupowej pucharu EHF piłkarzom ręcznym Azotów Puławy. Zespół trenera Bartosza Jureckiego przegrał w 1. kolejce w GOG Svendborg 28:31.

Azoty przegrały z w pierwszej kolejce EHF Cup z GOG (Fot. FB / Azoty Puławy)

Sobotnie stracie z Duńczykami długo było wyrównane, ale to goście nadawali ton wydarzeniom na parkiecie. Przyjezdni grali bardzo szybko, często forsując tempo przy wznowieniach ze środka.

Gospodarze prowadzili jedynie na samym początku spotkania (2:0), ale w kolejnych minutach to gracze GOG potrafili wypracować nawet cztery trafienia przewagi (4:8). Jeszcze przed przerwą miejscowi zdołali doprowadzić do remisu (9:9), a do szatni schodzili z jedną bramką straty (12:13).

Tylko start drugiej odsłony był wyrównany, w kolejnych akcjach goście systematycznie budowali swoją przewagę i na kwadrans przed końcem Azoty przegrywały już 19:24.

Zawodnikom Bartosza Jureckiego najwięcej kłopotów sprawiał trudny do upilnowania skrzydłowy Fredrik Andersen oraz uznawany za wielką nadzieję  duńskiego handballu dynamiczny rozgrywający Lasse Moeller.

Zryw gospodarzy w ostatnich akcjach pozwolił im na zmniejszenie strat do trzech goli. W szeregach Puławian najskuteczniejszy był Paweł Podsiadło, rozgrywający zakończył mecz z sześcioma bramkami na swoim koncie.

Kolejnym rywalem Azotów będzie THW Kiel, mecz w Kilonii już w najbliższą środę (13.02, g.19:45).

[wideo] Azoty TV: porażka Azotów z GOG - zobacz relację z meczu!

Azoty Puławy - GOG Svendborg 28:31 (12:13) [wideo - cały mecz]

Azoty: Bogdanow, Koszovy - Jarosiewicz 6, Podsiadło 6, Panić 4, Matulic 3, Skrabania 3, Prce 2, Kaleb 1, Kasprzak 1,  Masłowski 1, Rogulski 1, Grzelak, Łyżwa, Seroka, Titow

GOG: Erevik, Mikkelsen - Jakobsen 9, Moeller 6, Andersen 5, Eriksen Hald 3, Laerke 2, Pujol 2, Rikhardsson 2, Jorgensen 1,  Lindenchrone Andersen 1 Bergendahl, Clausen, Gidsel, Larsen

BM Granollers - THW Kiel 22:33 (11:18)

Puchar EHF piłkarzy ręcznych - tabela grupy D (1. kolejka)
1. THW Kiel 1 1 0 0 33:22  11 2
2. GOG Svendborg 1 1 0 0 31:28 3 2
2. Azoty Puławy 1 0 0 1 28:31 -3 0