Puchar EHF (M)
Puchar EHF: Gwardia ograła Koper - pięć bramek zaliczki
18.11.2017 20:34 Źródło: inf. własna/Gwardia Opole/EHF

Piłkarze ręczni Gwardii Opole wykorzystali atut własnego boiska w pierwszy meczu 3. rundy Pucharu EHF. Zespół trenera Rafała Kuptela pokonał RD Koper 30:25. W rewanżu, który zostanie rozegrany  za tydzień na Słowenii, opolanie będą bronić tym sammy pięciobramkowej zaliczki z pierwszego spotkania.

Gwardziści celebrują kolejną wygraną w Pucharze EHF. Do fazy pucharowej pozostał tylko jedne mecz (Fot. Gwardia Opole)

Spotkanie zaczął Adam Malcher broniąc rzut Tilena Sokolica, a po dwóch akcjach z kołem Mateusz Jankowski dał Gwardii Prowadzenie 2-1. Po pudle Sokolicia trafił Kamil Mokrzki, a po obronie Malchera podwyższył na 5-2 Sergei Dementev. Rosjanin za chwilę znów trafił i rywal zaczął do niego wysoko wychodzić. To sprawiło chwilowe kłopoty i Adam Bratkovic doprowadził do stanu 6-5 w 13 minucie.

Kolejną paradę Jogiego wykorzystał Patryk Mauer i znów było dobrze (8-5), a po jego kolejnym trafieniu jeszcze lepiej (10-6). Bratkovic spudłował następnie z karnego, a dwie świetne akcje i rzuty Macieja Zarzyckiego sprawiły, że zrobiło się 12-7 (20 minuta).

Kiedy Malcher zatrzymał na skrzydle Sokolica, a nie pomylił się Michał Lemaniak było fantastycznie, bo Gwardia prowadziła już 14-7. Rywal wykorzystał dwa pudła Maura i zmniejszył dystans, a w wynik do przerwy na 17-12 ustalił Mokrzki.

Na drugą połowę Słoweńcy wyszli bardzo zmotywowani i nie przebierali w środkach. To zbiegło się z trzema błędami gospodarzy i niecelnym rzutem.

W efekcie Dean Dolenac trafił na 19-18 (40 minuta). Gwardziści obronili dwie akcje i wreszcie niemoc przełamał Mokrzki, a poprawił Dementiev. Błyskawicznie zrobiło się 22-19. Ważną rolę za chwilę odegrał Malcher broniąc trzy rzuty Nino Grzentica oraz sam na sam z Marko Nikolicem. A ponieważ Mauer znów wykorzystał karnego było 28-24.

Zostało siedem minut i gwardziści nie pasowali, wiedząc że czeka ich trudny rewanż. Znów błysnął Malcher, ale nasi musieli grać w osłabieniu. Mimo to trafił Mauer, a Malcher zatrzymał Bratkovica i mecz skończył się naszą wygraną 30-25.

Gwardia Opole - RD Koper 30:25 (17:12)

Gwardia: Zembrzycki, Zadura, Malcher -  Mauer 9. Jankowski 5, Mokrzki 5, Dementyew 4, Zarzycki 4, Lemaniak 1, Morawski 1, Siwak 1, Klimkow, Łangowski, Milewski, Przybysz, Tarcijonas

Koper: Vran, Kocjanic -
Bratkovic 7, Krecic 4, V;lsh 4, Dpolenc 3, Grzentic 2, Smolnik 2, Moljk 1, Planinc 1, Sokolic 1, Gucek, Matijasevic, Nikolic

Źródło: KPR Gwardia Opole (kprgwardiaopole.com), EHF (eurohandball.com)