Wegrzy
Puchar EHF (M)
RD Koper odrobił straty - Gwardia za burtą (wideo)
25.11.2017 20:06 Źródło: inf. własna/Gwardia Opole / EHF

W Słowenii Gwardia Opole nie obroniła pięciobramkowej zaliczki i w rewanżu przegrała z miejscowym zespołem RD Koper 2013 w stosunku 21:27. To oznacza, że zawodnicy trenera Rafała Kuptela nie zagrają w fazie grupowej Pucharu EHF. Szansa była bardzo blisko, ale zabrakło dwóch bramek do radości.

Ostra gra w obronie nie dała jednak awansu Gwardii do fazy grupowej Pucharu EHF (Fot. Gwardia Opole)

Opolski zespół zaczął mecz wybornie. Malcher obronił rzut karny Matijasevica, potem pomógł mu słupek i zatrzymał Grzentica. Tymczasem trzy razy trafił Siwak, raz Mauer i po niespełna 1- minutach prowadziliśmy 4-1 i mieliśmy w dwumeczu osiem trafień więcej. Trener gospodarzy poprosił o czas i odmienił zespół.

Bramkarz Kopru „wyczuł” Mauera, spudłował Mokrzki, Dementev nie dał rady Vranowi. Za sprawą skrzydłowego Bratkovica miejscowi doprowadzili do remisu 4-4, a kolejne zmarnowane szanse gwardzistów wykorzystał znów Bratkovic i Koer prowadził w 14 minucie 5-4 i na tym nie skończył. Straty, błędy, złe rzuty otwierały mu drogę do opolskiej bramki i w 18 minucie podwyższył na 9-4.

Co więcej grając bez Morawskiego straciliśmy jeszcze dwie bramki, dwie akcje zmarnował Mokrzki, a po przechwycie Bratkovic rzucił na 13-5. Ostatnie pięć minut gwardziści wreszcie zagrali skutecznie. Rzucił mocno Dementev, dwie obrony zaliczył Malcher, karnego wykorzystał karnego, a „wkrętką” popisał się Lemaniak. Do przerwy było zatem 15-9, a więc na styku w dwumeczu.

Zaraz po wznowieniu z kontry 10 bramkę rzucił Jankowski, ale potem Malcher musiał naprawiać błędy kolegów w ataku. Łatwo traciliśmy piłkę, Lemaniak zanotował Słupek, a twardo i momentami brutalnie grający Słoweńcy sprowokowali Mokrzkiego, który za niesportowe zachowanie zobaczył niebieską kartkę. Za chwilę Jankowski trafił na 18-13 (39 minuta) i w dwumeczu był remis, który się utrzymywał, bo rywale nie znajdowali sposobu na Malchera, a nasi pudłowali.

W 49 minucie rywale podwyższyli na 22-16, a po bloku na Morawskim za sprawą Sokolica podwyższyli na 23-16. Lemaniak i Tarcijonas pozwolili zachować nadzieję (23-18), ale piłkę stracił Zarzycki i znów Sokolic rzucił na 26-18.

Co prawda świetny rzut Dementeva zmniejszył dystans do sześciu bramek, ale zostały dwie minuty. Potrzebne były dwie bramki, ale Słoweńcy nie wypuścili awansu z rąk.

RD Koper 2013 - KPR Gwardia Opole 21:27 (15:09) [wideo - cały mecz]

RD Koper: Vran, Kocjancic - Dolenc 3, Grzentic 3, Nikolic, Vlah 3, Krecic 3, Matijasevic 1, Moljk 1, Smolnik 3, Sokolic 2, Gucek, Planinc 1, Bratkovic 11, Zugan, Franza.

Gwardia: Malcher – Lemaniak 5, Siwak 4, Zarzycki 1, Tarcijonas 1, Mokrzki 1, Dementev 3, Jankowski 4, Mauer 2, Morawski.

Sędziowali: Roberto Scevola - Tal Alperan (Włochy).

Kary: Koper (10 minut) - Gwardia (8 minut).

Widzów: 2000.

Źródło: KPR Gwardia Opole (kprgwardiaopole.com)