MHA - belka nowa
Puchar EHF (M)
Wygrana Selfossu, ale awans Azotów
24.11.2018 20:44 Źródło: inf. własna/Azoty Puławy/Dziennik Wschodni

Drugi z rzędu Azoty Puławy awansowały do fazy grupowej Pucharu EHF. Wicemistrz Islandii – Selfoss – okazał się lepszy o jedną bramkę, ale w dwumeczu puławianie ograli rywali łącznie sześcioma trafieniami.

Azoty zameldowały się drugi raz z rzędu w fazie grupowej (Fot. Azoty Puławy)

To był bardzo wyrównany mecz walki. Po niespełna dziesięciu minutach gospodarze, którzy mieli do odrobienia aż siedem bramek, prowadzili tylko 3:2.

Jednak azotowcy po kwadransie gry wyszli na prowadzenie 6:5. Do końca pierwszej połwy na prowadzenie wychodziły oba zespoły, by na przerwę zejść przy remisie 13:13.

Drugą połowę miejscowi szczypiorniści z Selfoss rozpoczęli od mocnego uderzenia. Trzy gole z rzędu i było 16:13.

Goście trzymali jednak wyniki i cały czas odrabiali straty. Piętnaściem inut przed końcem spotkania przegrywali z Selfoss tylko 20:21, a w 55 minucie był remis 25:25. Wiadomo było, że Azoty nie roztrwonią zdobytej w pierwsyzm meczu przewagi. .

Ostatecznie Selfoss wygrał 28:27, ale ten rezultat dał awans zespołwi z Puław. W najwięcej bramek - 7 - dla puławian zdobył Mateusz Seroka.

Selfoss – Azoty Puławy 28:27 (13:13)

Selfoss: Kiepulski, Thorisson - Jonsson 10, Steinthorsson 8. Sverisson 4, Ingolfsson 3, Grimsson 2, Egan 1, Halodorsson, Hoskuldsson, Ingvarsson, Olafsson, Omarsson, Palsson, Thrastarsson

Azoty: Bogdanov, Koshovy – Seroka 7, Podsiadło 6, Panić 5, Masłowski 4, Jarosiewicz 2, Rogulski 1, Titow 1, Gumiński 1, Grzelak, Prce, Kasprzak, Skrabania, Łyżwa

0
Czy piłkarze ręczni Azotów Puławy wyjdą z grupy Pucharu EHF, w której rywalizują z THW Kiel, Fraikin BM Granollers i GOG?