plzowka_927_250
Puchar EHF (M)
Zwycięstwo Granollers - Azoty bez szans na awans (wideo)
03.03.2019 21:39 Źródło: inf. własna/Azoty Puławy/Kurier Lubelski

Jednobramkową porażką zakończył się wyjazd Azotów-Puławy na mecz IV kolejki fazy grupowej Pucharu EHF do Hiszpanii. Granollers wygrało z azotowcami 30:29 i pozbawili puławską drużynę szans na wyjście z grupy.

W dwumeczu z Granollers Azoty zdobyły tylko punkt (Fot. Azoty Puławy)

W Granollers było emocjonująco i nerwowo niemal do samego końca. Azoty potrafiły odrobić kilkubramkową stratę, ale nie udało nam się przechylić wygranej na swoją stronę.  Bardzo dobrze na Półwyspie Iberyjskim zaprezentowali się Paweł Podsiadło – 8 goli i Łukasz Rogulski – 7 trafień.

- Pierwszy raz na prowadzenie zespół z Puław wyszedł w 52. minucie. Najpierw udaną interwencją popisał się Walentyn Koszowy, a następnie na 25:24 trafił Rogulski.

Graczom Azotów, podobnie jak przed tygodniem w hali Globus, nie udało się w ostatnich minutach meczu utrzymać prowadzenia. W końcówce lepsi byli Hiszpanie i drużyna z Granollers odniosła pierwsze zwycięstwo w fazie grupowej - pisze "Kurier Lubelski".

[wideo] EHF TV: zobacz najładniejsze bramki 4. kolejki Pucharu EHF!

Fraikin Grannolers - Azoty Puławy 30:29 (15:12) [wideo - cały mecz]

Granollers: Oliveira, Guardia – Figueras 7, Garcia 5, Dos Santos 4, Rakocija 4, Gassama 3, Popovic 2, Martinez 1, Valera 1, Saez, Ferrer, Marquez

Azoty: Bogdanov 1, Koshovy - Podsiadło 8, Rogulski 7, Panić 4, Łyżwa 3, Matulić 2, Gumiński 1, Titow 1, Skrabania 1, Jarosiewicz 1, Grzelak, Masłowski, Kaleb, Seroka

GOG Svendborg - THW Kiel 22:26 (10:11) [wideo - cały mecz]

GOG: Erevik, Mikkelsen - Rikhardsson 4, Lindenchrone 3, Andersen, Pujol 1, Cieslak 1, Jörgensen, Laerke, Bergendahl, Hald Eriksen, Gidsel 3, Jakobsen 6/1, Hansen, Möller 1

THW: Landin, Wolff - Duvnjak 3, Reinkind, M. Landin 4, Firnhaber, Weinhold 5, Wiencek 3, Ekberg 7/3, Rahmel, Zarabec, Vujin 1, Biłyk, Pekeler 1, Nilsson 2

Puchar EHF piłkarzy ręcznych - tabela grupy D (4. kolejka)
1. THW Kiel (A) 4 4 0 0 122:90 32 8
2. GOG Svendborg 4 2 0 2 110:117 -7 4
2. BM Granollers 4 1 1 2 112:130 -18 3
4. Azoty Puławy 4 0 1 3 114:121 -7 1

0
MP Kalisz 2019
Czy polscy piłkarze ręczni, którzy w grupie 1 rywalizują z Niemcami, Izraelem i Kosowem, awansują do EHF Euro 2020?