EHF Liga Europejska (K)
Remis MKS-u Perły z Besancon - awans sprawą otwartą (wideo)
10.11.2018 22:37 Źródło: inf. własna/MKS Lublin

W pierwszym meczu 3. rundy kwalifikacji Pucharu EHF piłkarki ręczne MKS Perły Lublin zremisowały przed własną publicznością z francuskim zespołem E.S. Besancon 22:22. W rewanżu za tydzień polski zespół, by awansować, musi wygrqać lub zremisować wyżej niż w Lublinnie.

Marta Gega zdobyła w spotkaniu z Basancon 5 goli (Fot. YT / MKS TV)

Początkowe fragmenty spotkania były bardziej udane dla biało-zielonych, które przez chwilę prowadziły dwiema bramkami. Później jednak lublinianki miały sporo problemów z atakami rywalek i to ekipa przyjezdnych wypracowała sobie przewagę. Do przerwy na tablicy wyników widniał jednak remis 11:11.

Po zmianie stron, zespół z Francji szybko odskoczył bramkowo lubliniankom, ale z każdą kolejną minutą mistrzynie Polski prezentowały coraz lepszy handball i odwróciły losy spotkania.

Przeciwniczki zaczęły się gubić, atak MKS Perła przynosił oczekiwane rezultaty, a także świetnymi interwencjami popisywała się między słupkami Weronika Gawlik.

To sprawiło, że na 6 minut do końcowej syreny podopieczne trenera Roberta Lisa wróciły na prowadzenie. Ostatecznie, konfrontacja zakończyła się remisem.

W potyczce z Besancon lubelska drużyna musiała radzić sobie bez trzech kontuzjowanych zawodniczek: Aleksandry Januchty, Patrycji Królikowskiej i Małgorzaty Stasiak. Wszystko wskazuje na to, że żadna z nich nie wystąpi także w rewanżu, który zaplanowano na 17-stu listopada we Francji.

[wideo] MKS TV: zobacz wypowiedzi po meczu MKS-u z Besancon

MKS Perła Lublin - E.S Besancon Feminin 22:22 (11:11) [wideo - cały mecz]

MKS: Gawlik, Bešen - Gęga 5, Łabuda 5, Achruk 3, Rosiak 3, Szarawaga 2, Moldrup 2, Nocuń 1, Kowalska 1, Matuszczyk, Nestsiaruk, Urtnowska

Besancon: Frank, Stojak - Kouyate 5, Dupuis 5, Bouquet 3, Rajnohova 3, Burlet 2, Frecon 1, Kolczynski 1, Toure 1, Nunez Nistal 1, Robert, Granier, Faure, Cusset

[wideo] MKS TV: zobacz relację z meczu MKS-u Perła z Besancon!