Puchar EHF (K)
EHF Cup: remis Corony z Pogonią - w niedzielę rewanż
14.11.2015 17:56 Źródło: inf. własna/EHF/Pogoń Baltica

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica Szczecin zremisowały pierwszy mecz 3. rundy Pucharu EHF z Coroną Brasov 24:24. Choć szczecinianki grały u siebie, to w sobotnim meczu nominalnym gospodarzem był zespół z Rumunii. W niedzielne popołudnie w Szczecinie zostanie rozegrane spotkanie rewanżowe.

W pierwszym meczu remis - sprawa awansu otwarta (Fot. Pogoń Baltica Szczecin / FB)

Wynik spotkania otworzyła Kamila Szczecina, chwilę później przyjezdne wyrównały. Początek meczu to wymiana ciosów, w 13 minucie po rzucie Aleksandry Zimny Pogoń Baltica doprowadziła do remisu 5:5.

Kolejne 4 bramki padły łupem "granatowo-bordowych”. Przyjezdne goniły jednak wyniku skutecznie, co przyniosło efekt już w 26 minucie, wówczas na tablicy widniał wynik 10:10. Do przerwy obie drużyny dołożyły jeszcze po 3 bramki.

Obraz gry w drugiej połowie wiele się nie zmienił, obie drużyny toczyły wyrównaną walkę. Na dwubramkowe prowadzenie w 44 minucie wyszły szczecinianki, jednak chwilę później za sprawą Florentiny Cartas to Rumunki prowadziły 23:22.

Emocje sięgały zenitu, rzut karny poprawnie wykonała Koprowska i mieliśmy remis, kolejny karny tym razem dla przyjezdnych i ponownie na listę strzelczyń wpisałą się Cartas.

Ostatnia akcja należała jednak do Pogoni Baltica, doskonałą kontrę wykończyła Joanna Gadzina i tym samym doprowadziła do remisu 24:24.

ASC Corona 2010 Brasov - SPR Pogoń Baltica Szczecin 24:24 (13:13)

Corona: Hosu, Mirca - Sinca 3, Bondar, Chiper 2, Cartas 10, Marcu, Neagu, Dedu, Tacalie, Hotea 1, Briscan, Ratiu 1, Pricopi 4, Zamfir 3

Pogoń: Płaczek - Sabała, Kozłowska, Orowicz - Sabała, Noga, Szczecina 5, Głowińska 1, Królikowska 2, Stasiak 2, Masna 2, Zimny 2, Koprowska 3, Zawistowska, Kochaniak, Yaszczuk 2, Gadzina 5

Źródło: EHF (eurohandball.com), Pogoń Baltica Szczecin (pogonbaltica.pl)