Puchar EHF (K)
Koniec europejskiej przygody Pogoni - druga porażka z Dunkami
22.10.2016 21:30 Źródło: inf. własna/Pogoń Szczecin/EHF

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica Szczecin pożegnały sie z Pucharem EHF. W dwóch meczach okazały się gorsze od duńskiego zespołu Nykøbing Falster Håndboldklub.

Pogon okazała się słabsza od Dunek w dwumeczu (fot. FB/ Pogoń Baltica / W.Kozłowski)

W pierwszym meczu szczecinianki przegrały przed własną publicznością 29:35, a to oznaczało, że tylko cud może je uratowac przed odpadnięciem z europejskcich pucharów.

Rewanż w Danii lepiej rozpoczęły gospodynie, a wynik spotkania otworzyła Westberg. Chwilę później kolejną bramkę dołożyła Pedersen i było 2:0.

Szczecinianki na pierwszą bramkę czekały do 3 minuty, kiedy do protokołu wpisała się Yashchuk. Miejscowe w miarę upływu czasu powiększały przewagę i tak w 10 minucie na tablicy było już 9:5.

Pogoń Baltica do głosu doszła po kwadransie gry. Z przewagi Dunek (11:6) ni9c nie zostało, keidy Pogoń zdobyła pięć goli z rzędu i w 20 minucie kibice ujrzeli pierwszy raz wynik remisowy 11:11.

W 23 minucie ekipa prowadzona przez trenera Adriana Struzika wyszła nawet na prowadzenie. Faulowała Kristensen, a rzut karny na bramkę zamieniła Cebula. Jednak na przerwę zawodniczki Nykøbing schodziły przy prowadzeniu 17:15.

Druga odsłona meczu to kolejne zmasowane ataki Pogoni, cztery bramki z rzędu szczecinianek przy jednej po stronie gospodyń dawało kolejne tego dnia prowadzenie granatowo –bordowych 19:18.

Mecz toczył się w szybkim tempie i do 54 minuty wynik utrzymywał się w okolicach remisu. Końcówka jednak należała do Dunek , które ostatecznie wygrały 33:28 i awansowały do kolejnej rundy.

Nykøbing Falster Håndboldklub - Pogoń Baltica Szczecin 33:28

Nykøbing: Sahlholdt, Vind - Pedersen 10, Hagman 9, J.Westberg 5, E.Westberg 3, Gravholt 2, K.Kristiansen 2, Iversen 1, Kristensen 1, Holmsgaard, C.Kristiansen, Mortensen Navne

Pogoń: Płaczek, Wierzbicka - Cebula 8, Bancilon 6, Zawistowska 4, Królikowska 3, Noga 3, Buratto Brocardo 1, da Silva 1, Jedziniak 1, Yaszczuk 1, Gadzina, Koprowska, Szczecina, Zimny

Źródło: Pogoń Batlica Szczecin (pogonbaltica.pl), EHF (eurohandball.com)