Puchar EHF (K)
Puchar EHF: Pogoń rozbiła LC Bruhl - szczecinianki blisko awansu
17.10.2015 20:06 Źródło: inf. własna/Pogoń Baltica

Piłkarki ręczne Pogonia baltica Szczecin są bardzo blisko awansu do trzeciej rundy Pucharu EHF. W pierwszym spotkaniu wygrały z FC Bruhl Handball 31:23. Rewanż zostanie rozegrany w niedzielę, także szczecińskiej hali, ale nominalnym gospodarzem będą Szwajcarki.

Wynik spotkania otworzyła w drugiej minucie Katarzyna Sabała, ale przyjezdne szybko wyrównały i przez pierwsze 10 minut mecz był bardzo wyrównany.

Szczecinianki próbowały od samego początku narzucić własny styl gry i udało się to po kwadransie gry, wówczas po golach Zawistowskiej, Sabały oraz Yashchuk Pogoń wyszła na prowadzenie 11:7.

Wynik do przerwy ustaliła przepięknym rzutem w samo okienko Aleksandra Zimny. Warto zaznaczyć, że wcześniejsze trzy bramki padły również jej łupem.

Druga połowa to zdecydowane ataki LC Brühl Handball, które znów rozpoczęły skutecznie. Przyjezdne tym samym zmniejszyły straty - w 41 minucie na tablicy widniał wynik 20:16 i chwilę później o czas poprosił trener Adrian Struzik.

Zawodniczki posłuchały rad trenera co przełożyło się zarówno na grę jak i na wynik. Pogoń rzuciła cztery bramki z rzędu i zwycięstwo było już pewne.

Ostatecznie szczecinianki wygrały 31:23 (18:11) i zrobiły wielki krok do awansu do kolejnej rundy EHF Cup.

W niedzielę o godzinie 14:00 spotkanie rewanżowe, które zostanie rozegrane ponownie w hali przy ul. Twardowskiego 12b.

Pogoń Baltica Szczecin - LC Bruhl 31:23 (18:11)

Pogoń: Sabała 7, Noga 3, Stasiak 2, Masna 1, Zimny 5, Koprowska 2, Zawistowska 7, Kochaniak 1, Yashchuk 3

Brühl: Oezcelik 5, Mustafoska 3, Savic 1, Wenger 2, Fudge 1, Oberli 1, Haag 2, Kundig 7, Bosch 1

Źródło: Pogoń Baltica Szczecin (pogonbaltica.pl)