Handballowe zeszyty - apsek
AMH 1
PZP (M)
A A A
Europuchary szczypiornistów: Stal i Azoty zagrają na południu
26.07.2011 11:41 Źródło: Inf. własna
komentarzy 0
We wtorkowe przedpołudnie odbyło się w Wiedniu losowanie europejskich rozgrywek mężczyzn o Puchar EHF, Puchar Zdobywców Pucharów i Challenge Cup. W tych ostatnich rozgrywkach swoich rywali poznały zespoły Stali Mielec i Azotów Puławy, które czeka rywalizacja z ekipami z południa Europy.
 
W poprzednim sezonie szczypiorniści Azotów Puławy odpadli w ćwierćfinale Challenge Cup rywalizując ze słoweńskim Cimosem Koper. Czy w kolejnych rozgrywkach puławianie powtórzą to osiągnięcie? (fot. Grzegorz Jeżyna)
W 3. rundzie rozgrywek o Challenge Cup los przydzielił Stali Mielec grecki A.C. Diomidis Argous, zaś Azoty Puławy zagrają w dwumeczu z RK Bjelovar z Chorwacji.
 
Wyniki losowania rozgrywek o Challenge Cup mężczyzn:
 
2. runda:
Dublin International HC (Irlandia)
Great Dane London (Anglia)
Aloysians ProMinent (Malta)
Ruislip Eagles HC (Anglia)
Olympia Handball (Anglia)
 
3. runda: 
 
B.B. Ankara Sport (Turcja) - Maccabi Tyrec Tel Aviv (Izrael)
Aguas Santas (Portugalia) - HC Kriens-Luzern (Szwajcaria)
CSU Suceava (Rumunia) - Bneu Hertzeliya (Izrael)
Homel HC (Białoruś) - HC Portowik (Ukraina)
Tinex Prolet Skopje (Macedonia) - Wacker Thun (Szwajcaria)
RK Maribor Branik (Słowenia) - Radnicki Kragujevac (Serbia)
AC Doukas (Grecja) - zwycięzca turnieju 2. rundy
Azoty Puławy (Polska) - RK Bjelovar (Chorwacja)
HC Zubri (Czechy) - MRK Gorazde (Bośnia i Hercegowina)
Kolubara (Serbia) - HV Quintus (Holandia)
Alytaus Almeida Str. (Litwa) - RK Siscia (Chorwacja)
RK Gradacac (Bośnia i Hercegowina) - HC Maszeka (Białoruś)
Trabzonspor Hentbol (Turcja) - Sporting CP (Portugalia)
Stal Mielec (Polska) - AC Diomidis Argous (Grecja)
KH Pristina (Kosowo) - SSV Bozen (Włochy)
HC Caras-Severin (Rumunia) - HK Spartak Warna (Bułgaria)
 
Jeśli wicemistrzom Polski z Vive Targów nie uda się podczas turnieju o "dziką kartę" w Kielcach wywalczyć awansu do Velux EHF Ligi Mistrzów, wówczas grać będą w Pucharze EHF i rywala poznają w poźniejszym terminie. Nie przewidujemy bowiem, by kielczanie przed własną publicznością zajęli ostatnie, czwarte miejsce, bo wtedy w 2. rundzie zagraliby z norweskim Elverum Handball.
 
Wyniki losowania rozgrywek o Puchar EHF mężczyzn:
 
1. runda:
HB Dudelange (Luksemburg) - Initia Hasselt (Belgia)
HC Olimpus 85 USEFS (Macedonia) - OCI Limburg Lions (Holandia)
AC Latsia Kentriki Asfalistriki (Cypr) - HC Neistin (Wyspy Owcze)
KH Kastrioti (Kosowo) - HC Sutjeska Niksic (Czarnogóra)
 
2. runda:
SKIF Krasnodar (Rosja) - SPE Strovolos (Cypr)
Eskilstuna Guif (Szwecja) - SKA Mińsk (Białoruś)
AC Latsia Kentriki Asfalistriki/HC Neistin - Madeira SAD (Portugalia)
HC Dinamo Połtawa (Ukraina) - Izmir BSB SK (Turcja)
4. CL QT Gr.2 - HC Odurheiu Secuiesc (Rumunia)
4. CL QT Gr.1 - HC Olimpus 85 USEFS/OCI Limburg Lions
HV Kras Volendam (Holandia) - HBC Nantes (Francja)
Polva Serviti (Estonia) - Bregenz Handball (Austria)
Nordsjaelland Handbold (Dania) - HC Dukla Praga (Czechy)
Balatonfuredi KSE (Węgry) - HC Berchem (Luksemburg)
4. CL QT WC - Elverum Handball (Norwegia)
HB Dudelange/Initia Hasselt - 4. CL QT Gr.3
RK Crvena Zvezda Belgrad (Serbia) - HC Mojkovac (Czarnogóra)
HC Vardar Pro Skopje (Macedonia) - HC Izvidac (Bośnia i Hercegowina)
KH Kastrioti/HC Sutjeska Niksic (Czarnogóra) - RK Nexe Nasice (Chorwacja)
AC PAOK Saloniki (Grecja) - Tatabanya Carbonex KC (Węgry)
 
Polskiego przedstawiciela zabraknie natomiast w męskich Pucharze Zdobywców Pucharów, bo Miedź Legnica - trzeci zespół ostatniej edycji Pucharu Polski nie zgłosił się do europejskich rozgrywek.
 
Wyniki losowania rozgrywek o Puchar Zdobywców Pucharów mężczyzn:
 
2. runda: 
HC Dobrudja (Bułgaria) - HC Ulim-Alexia (Macedonia) 
MSK Hlohovec (Słowacja) - RK Zemaitijos Dragunas (Litwa)
KH Besa Famiglia (Kosowo) - HC Motor Zaporoże (Ukraina)
 
3. runda:
HC Dobrudja/HC Ulim-Alexia - Kaustik Wołgograd (Rosja)
ULZ Sparkasse Schwaz (Austria) - RK Porec (Chorwacja)
BM Aragon (Hiszpania) - Borac Banja Luka (Bośnia i Hercegowina)
Lovcen Cetinje (Czarnogóra) - Benfica Lizbona (Portugalia)
Milli Piyango (Turcja) - VfL Gummersbach (Niemcy)
MSK Hlohovec/RK Zemaitijos Dragunas - Aarhus Haandbold (Dania)
HC Mieszko Brześć (Białoruś) - Pelister Bitola (Macedonia)
RK Celje Pivovarna Lasko (Słowenia) - HC Kehra (Estonia)
Pallamano Intini Noci (Włochy) - Energia Targu-Jiu (Rumunia)
European University Cyprus (Cypr) - Celebi FTC PLER Budapeszt (Węgry)
BSV Bern Muri (Szwajcaria) - HV Hurry-Up (Holandia)
ESN Vrilissia (Grecja) - Lugi Lund (Szwecja)
HC Banik Karwina (Czechy) - SG Flensburg-Handewitt (Niemcy)
HC Tongeren (Belgia) - RK Vojvodina (Serbia)
KH Besa Famiglia/HC Motor Zaporoże - ZTR Zaporoże (Ukraina)
OIF Arendal (Norwegia) - Handball Esch (Luksemburg)
  Handballowe_koszulki_640_2
oceń + 2 (2 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Tkaczyk - aurtobiografia
Box_Erima_Nowa_Po wynikami
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens