PZP (K)
PZP: FC Midtjylland zbił po raz drugi lubelski MKS
15.03.2015 16:42 Źródło: inf. własna

Bez niespodzianki w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym pomiędzy FC Midtjylland a MKS-em Selgros Lublin. Dunki znów okazały się wyraźnie lepsze, wygrywając tym razem 30:18. W pierwszym spotkaniu Midtjylland był lepszy o dziesięć bramek i to on zameldował się w półfinale Pucharu Zdobywców Pucharów.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Najpierw na prowadzenie wyszły gospodynie, potem dzięki dobrej postawie między innymi bramkarki Ekatriny Dzhukevej to MKS Selgros Lublin wygrywał 2:1. Bułgarka od początku grała bardzo dobrze, a rywalki trzykrotnie nie mogły pokonać jej z linii siedmiu metrów.

Dwa razy górą była zawodniczka z Lublina, a raz sędziowie zagwizdali Dunce przekroczenie linii. Jednak także piłkarki ręczne z Koziego Grodu nie wykorzystały dwóch rzutów karnych i po 13 minutach było 3:3.

Cztery minuty później, czyli w 17. minucie było już 6:3. Przyjezdne znów nie mogły poradzić sobie z szybkimi kontrami przeciwniczek. Co prawda podopieczne Sabiny Włodek zdobyły kontaktowe trafienie na 6:7, ale potem znów pozwoliły uciec Dunkom, tym razem na jeszcze wyższe prowadzenie.

Lublinianki przez dziewięć minut nie mogły pokonać bramkarki gospodyń i minutę przed końcem pierwszej połowy było już 15:7 dla FC Midtjylland. Takim też wynikiem zakończyły się pierwsze 30 minut. Niemoc mistrzyń Polski przełamała Kamila Skrzyniarz.

Druga połowa zaczęła się od dwóch celnych rzutów gospodyń, po których ich przewaga wzrosła już do 10 bramek, a w 36. minucie nawet do 11.

Niestety dla lubelskich kibiców, piłkarki ręczne z Koziego Grodu popełniły kilka błędów w ataku i zamiast nieco zniwelować straty, to pozwoliły Dunkom uciec nawet na 14 goli dziewięć minut przed końcową syreną.

W drugiej części połowy na parkiecie pojawiły się na dłużej między innymi Valentina Nestsiaruk, Karolina Konsur, czy Katarzyna Kozimur, a pod koniec spotkania młodziutka 19-letnia Dagmara Nocuń.

Szkoleniowiec gospodyń także wprowadził kilka zmian w składzie. Ostatnie minuty meczu to już spokojne kontrolowanie przewagi Dunek, które ostatecznie wygrały 30:18 i to one zagrają w półfinale Pucharu Zdobywców Pucharów.

FC Midtjylland - MKS Selgros Lublin 30:18 (15:7)

Midtjylland: Andersen, Englert - Augustesen 6, Jorgensen 5 Groot 4, Jensen 3, Boegelund 2, Jacobsen 2, Pedersen 2, Thorsgaard 2, Joergensen 1, Woller 1, Bejder, Rasmussen

MKS: Dzukiewa, Baranowska - Kozimur 3, Drabik 2, Gęga 2, Małek 2, Mihdaliova 2, Rola 2, Quintino 1, Nestsiaruk 1, Repelewska 1, Skrzyniarz 1, Szarawaga 1, Konsur, Nocuń

Źródło: EHF, MKS Selgros Lublin (spr.lublin.pl), lubsport.pl