PZP (K)
PZP: Sercodak pokonany - skromna zaliczka Vistalu
14.11.2015 21:41 Źródło: inf. własna/Vistal Gdynia/EHF

Skromne, ale cenne zwycięstwo w 3. rundzie Pucharu Zdobywców Pucharów odniosły piłkarki ręczne Vistalu. Gdynianki pokonały na wyjeździe Sercodak Dalfsen 21:20 i są nieco bliżej awansu do kolejnej fazy rozgrywek. Wystarczy obronić zaliczkę w rewanżowym spotkaniu, które zostanie rozegrane za tydzień w niedzielę w Gdyni.

Vistal odniósł cenne zwycięstwo w Holandii (Fot. Vistal Gdynia / FB)

Od samego początku Vistal postawił wysoko poprzeczkę. W 12. minucie po bramce znajdującej się w znakomitej formie Aleksandry Zych prowadził 7:3, a chwilę później po trafieniu Katarzyny Janiszewskiejbyło już 11:6 dla zawodniczek z Polski. Później do głosu doszły jednak gospodynie.

Sercodak Dalfsen znalazł sposób na bardzo dobrze dysponowaną od początku Małgorzatę Gapską. Holenderki zmniejszyły stratę do zaledwie dwóch bramek. Ostatnią bramkę przed przerwą rzuciła ze skrzydła Janiszewska i przyjezdne wygrały pierwszą część spotkania 12:9.

Po zmianie stron Holenderki rzuciły pięć bramek z rzędu i wyszły na prowadzenie 15:13. Na szczęście w porę Vistal wrócił do gry i końcówka należała do ekipy Pawła Tetelewskiego, również dzięki bardzo dobremu wejściu Weroniki Kordowieckiej. Jeszcze trzy minuty przed końcem Sercodak prowadził jednak 20:19.

W kluczowym momencie Monika Kobylińska po znakomitym zwodzie umieściła bramkę na wagę remisu. Chwilę później w poprzeczkę trafiła Nienke de Wild. Trener Tetelewski poprosił o czas, a Aneta Łabuda trafiła w słupek. Chwilę później prawoskrzydłowa z Gdyni się już nie pomyliła i ostatecznie Vistal wygrał 21:20.

Wygrana ta oznacza, że polska ekipa jest bliżej awansu do kolejnej rundy Pucharu Zdobywczyń Pucharów. Rewanż rozegrany zostanie 18 listopada w Gdynia Arenie. O promocji do następnej rundy zadecyduje wynik dwumeczu. Vistalowi wystarczy co prawda nawet remis, ale nikt nie bedyie chcia tak ryzykować. Gdynianki zagrają na pewno o pełną pulę.

Sercodak Dalfsen - Vistal Gdynia 20:21 (10:12)

Sercodak: Ten Holte, Zimmerman - De Wild 3, Holstad 3, Nusser 3, Kooij 2, Logtenberg 2, Rijks 2, Van Leeuwen 2, Oosterwijk 1, Steenbakkers 1, Van Buren 1, Huizing, Mennik

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Zych 5, Galinska 3, Kozłowska 3, Janiszewska 2, Kobyliśnka 2, Kulwińska 2, Labuda 1, Stanulewicz 1, Tasić 1, Urbaniak 1, Dorsz, Gutkowska, Mazur, Szwonka

Źródło: EHF (eurohandball.com), Vistal Gdynia (vistalreczna.pl)