Challenge Cup (M)
Pewny awans Górnika - Initia znów pokonana
01.12.2013 16:35 Źródło: inf. własna/Handball Zabrze

Piłkarze ręczni Górnika Zabrze awansowali do 4. rundy Challenge Cup. "Trójkolorowi" pokonali na wyjeździe Initię Hasselt 27:21. W pierwszym meczu "Górnicy" byli także lepsi od belgijskiej drużyny.

Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - już teraz!

Trójkolorowi byli stawiani w roli zdecydowanego faworyta tych zawodów i sumiennie się z niej wywiązali. Swoją szansę otrzymali także rezerwowi gracze Górnika, między innymi Kamil Mokrzki, Łukasz Stodtko, Mateusz Kornecki czy Aleksandr Buszkow.

Gracze mistrza Belgii nie chcieli sprawić zawodu swojej publiczności i od pierwszych sekund rzucili się do boju. Po bramkach Tima Houbrechstsa i najskuteczniejszego gracza Initii, Barta Koehlena gospodarze prowadzili już 2:0, ale ich przewaga trwała tylko przez pierwsze pięć minut tej potyczki.

Bramki zdobyte przez Michała Kubisztala, Vitalija Nata i Łukasza Kandorę pozwoliły drużynie Górnika na objęcie prowadzenia, które z minuty na minutę powiększało się coraz bardziej.

Goście zagrali zdecydowanie lepiej w defensywie, a do naszej bramki powrócił Sebastian Suchowicz, niejeden raz zatrzymując zespół rywali. W końcówce pierwszej odsłony dwa trafienia z rzędu Łukasza Stodtki dały „Górnikom” prowadzenie 12:7, a do szatni schodzili przy stanie 14:8, mając sytuację na parkiecie całkowicie pod kontrolą.

W drugiej połowie gracze Initii zdecydowali się na jeszcze jeden zryw. Znowu błysnął Bart Koehlen, zdobywając trzy bramki z rzędu i doprowadzając do stanu 11:14. To było jednak wszystko, na co pozwolili rywalom zawodnicy Górnika.

Trener przyjezdnych Patrik Liljestrand posłał na parkiet m.in. Kamila Mokrzkiego i Mateusza Korneckiego, dając odpocząć podstawowym graczom.

Dobre spotkanie rozegrali także Łukasz Stodtko i Adrian Niedośpiał, wspierając Michała Kubisztala i spółkę w zdobywaniu bramek. Spotkanie zakończyło się cennym zwycięstwem 27:21, które daje Górnikowi Zabrze awans do 1/8-ej finału Pucharu Challenge.

Initia Hasselt - Górnik Zabrze 21:27 (8:14)

Initia: Lettens, Poncelet - Kohlen 8, Jackers 4, Ooms 4, Robyns 2, Bogaerts 1, Houbrechts 1, Van der Goten 1, Carpentier, Cusumano, El Joudoudi, L'hoest, Vanderstraeten.

Górnik: Kornecki, Banisz, Suchowicz - Kubisztal 8, Niedośpiał 4, Stodtko 4, Kandora 3, Mokrzki 2, Nat 2, Buszkow 1, Jurasik 1, Orzechowski 1, Tomczak 1, Kuchczyński, Twardo.

Źródło: handballzabrze.pl

oceń + 2 (2 głosów)

0
Które miejsce zajmą polskie piłkarki ręczne podczas turnieju Golden League, na którym zagrają z Norwegią, Danią i Francją?