Challenge Cup (K)
Ale Kram - Start wygrał na wyjeździe ze Stockerau (wideo)
13.11.2016 12:59 Źródło: inf. własna/portel.pl

Niesiona dopingiem swoich kibiców drużyna Kram Startu Elbląg rozpoczęła zmagania w Challenge Cup od zwycięstwa nad UHC Müller Bau Stockerau 28:17. Mecz rewanżowy 1/16-ej finału odbędzie 19-go listopada w Elblągu.

Kibice ze Stockerau zszokowani wysoką porażką swojej drużyny z KRAM Start Elbląg (Fot. FB / Stockerau)

Przez pierwsze minuty spotkania gra była bardzo wyrównana, a gdy do bramki trafiła Magda Balsam, a zaraz po niej rzut karny wykorzystała Sylwia Lisewska, Kram Start prowadził 5:3. Gospodynie znalazły sposób na przedarcie się przez naszą defensywę i po kwadransie gry było 5:5.

Jak się później okazało był to ostatni remis w tym spotkaniu. Od tego czasu podopieczne Andrzeja Niewrzawy zdominowały rywalki. Elblążanki raz za razem trafiały do siatki i nawet przerwy zarządzane na prośbę trenera miejscowych na niewiele się zdały. Start zdobył sześć bramek z rzędu i prowadził 12:5. Do końca pierwszej połowy Austriaczki zdołały odrobić jedną bramkę i na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 7:13.

Po zmianie stron obraz gdy nie uległ zbytnio zmianie. Na parkiecie nadal rządziły elblążanki, a trener mógł swobodnie rotować składem. Gdy w 38. minucie kolejny rzut karny wykorzystała Sylwia Lisewska, Kram Start miał już dziewięć goli przewagi.

Gospodynie miały ogromne problemy ze sforsowanie defensywy naszej drużyny. Elblążanki z kolei były bardzo skuteczne w ataku, do tego między słupkami świetnie spisywała się Klaudia Powaga.

Kwadrans przed zakończeniem pojedynku podopieczne Andrzeja Niewrzawy miały dziesięć goli przewagi, a w 54. prowadziły już 27:14. W końcówce meczu gospodynie zdołały odrobić trzy bramki, a wynik meczu na 28:17 ustanowiła Aleksandra Jędrzejczyk.

[wideo] Start TV: UHS Storckerau - KRAM Start Elbląg [cały mecz]

[wideo] Start TV: Klaudia Powaga po meczu z UHC Stockerau

UHC Müller Bau Stockerau - Kram Start Elbląg 17:28 (7:13)

UHC: Oller, Pojezdalova - Riesenhuber 4, Gahler 3, Hodl 3, Hruza 2, Reiss 2, Freimbacher 1, C. Geischlager 1, A. Pewny, Dimmy, N.Geischlager, F. Pewny, Varjassiova

Start: Powaga, Szywerska - Świerżewska 4, Andrzejewska 4, Lisewska 3, Muchocka 3, Waga 3, Jędrzejczyk 3, Balsam 2, Kwiecińska 2, Grobelska 2, Gerej 1, Dankowska 1, Szopińska.

Źródło: Portal Elbląga (portel.pl), EHF (eurohandball.com)