I Love Handball - Belka duza 2
Challenge Cup (K)
A A A
CC: Agata Szukiełowicz-Genes ocenia szansę Vistalu w starciu z UMBB
08.11.2013 11:23 Źródło: inf. własna
komentarzy 0

Vistal wyjechał do Agen, gdzie swoje spotkania w Pucharze Challenge rozgrywa UMBB. W celach nakreślonych przez włodarzy klubu z Gdyni był awans do finału tych prestiżowych rozgrywek. Z powodu oszczędności zadecydowano, że oba mecze zostaną rozegrane we Francji.

  

Agata Szukiełowicz-Genes w barwach ekipy z Mios (fot. archiwum prywatne)
Podyskutuj z Handball.pl na Facebooku - już teraz!

 

Naszym przewodnikiem na weekendowe spotkania jest Agata Szukiełowicz-Genes. Reprezentantka Polski przez cztery lata grała w ekipie z Mios, była jej kapitanem i tam zakończyła karierę. Obecnie jest licencjonowanym przez francuską federację agentem zawodniczek. To dzięki niej do Gdyni trafiła Innes Khouildi.

 

Uważam, że nowa drużyna UMBB (Union Mios Biganos Begeles) która powstała w tym roku w wyniku połączenia klubów Mios Biganos grającego w pierwszej lidze i drugoligowego CA Begeles nie jest bez szans w starciu z Vistalem. Francuzki mają już doświadczenia w grze z polskimi drużynami, spotykały się w 2007 r. z Montexem, a w ubiegłym roku z KSS-em Kielce. Do tej pory rywalizacje kończyły się awansem polskich zespołów.

 

Znając obie drużyny, jeśli wystąpią w pełnych składach to będzie bardzo emocjonujące spotkanie
Agata Szukiełowicz-Genes, wielokrotna reprezentantka Polski, była zawodniczka Mios

 

Po raz drugi dwa spotkania zostaną rozegrane we Francji. Nie oznacza to jednak, że UMBB zagra u siebie. Ze względu na fuzję drużyna rozgrywa swoje spotkania na czterech halach, które dzieli wiele kilometrów (w Biganos, Begeles, Bordeaux, a teraz w CC w oddalonym o 160 km Agen). Moja była drużyna ma wielu oddanych kibiców, jednak wydaje mi się, że z powodu odległości nie wszyscy pojawią się, aby dopingować swoje zawodniczki w starciu z Gdyniankami.


W tym roku w zespole wiele się zmieniło. Pojawiły się nowe szczypiornistki jak Alexandra Lacrabere, Brazylijka Samira Rocha czy pochodząca z Austrii Petra Blazek.


Vistal również ma 'moją' Innes Khouildi, która doskonale zna Litwinkę Zivile Jurgutyte, aktualnego kapitana Sabrinę Ciavatti, Laure Lewille, Alice Durand z którymi grała, a także pozostałe z występów w lidze francuskiej czy w spotkaniach reprezentacji. Tunezyjka zna również szkoleniowca Manu Mayonnande. Myślę, że może pomóc gdyniankom w przygotowaniu taktycznym pod mecz z UMBB. 


Znając obie drużyny, jeśli wystąpią w pełnych składach to będzie bardzo emocjonujące spotkanie. Co prawda w ostatnim meczu ligowym nie zagrały cztery zawodniczki, ale to może być manewr taktyczny trenera przed weekendowymi meczami.


Mam zamiar dziś przywitać gdynianki na lotnisku, a w niedzielę pojawię się na meczu.
Wiem, że pojawiły się jakieś problemy z rezerwacjami i część ekipy Vistalu została na lotnisku w Kopenhadze. Mam nadzieję, że wszystkim uda się dolecieć na czas.

 

Na stronie internetowej UMBB pojawił się krótki wywiad z Manu Mayonnande. Szkoleniowiec przestrzega przed zbytnim optymizmem i obiecuje, że tym razem nie zlekceważy rywala z Polski.

 

- Drużyna z Gdyni jest ograna na europejskich parkietach. W zeszłym sezonie pokazały się z dobrej strony w meczach z Viborgiem. Mamy zle wspomnienia z rywalizacji z polskimi drużynami. Oba mecze rozegramy przed własną publicznością, ale to nie znaczy że będzie łatwo. Mam czternaście, piętnaście zawodniczek i nikogo nie może zabraknąć przed tymi, bardzo ważnymi dla nas meczami. Z pewnością nie możemy popełnić błędu sprzed roku i zlekceważyć rywala - podsumował trener.

 

UMBB - Vistal 9. listopada, g. 19:00

Vistal - UMBB 10. listopada g. 16:00

 

Oba mecze sędziować będzie czeska para arbitrów - Bedrich Frieser i Lukas Frieser.

 

 

Koszulka box 2 300 nad newsletter
oceń - -1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
0
Akademia Gniezno
Koszulka box 3 300 nad newsletter
Czy polscy piłkarze ręczni, którzy w grupie 1 rywalizują z Niemcami, Izraelem i Kosowem, awansują do EHF Euro 2020?
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens