Challenge Cup (K)
Remis Rocasy ze Startem - koniec przygody elblążanek (wideo)
10.04.2016 15:11 Źródło: inf. własna/EHF/portel.pl

Piłkarki ręczne Startu Elblag na półfinale zakończyły swoją przygodę w Challenge Cup. W rewanżowym meczu ekipa trenera Andrzeja Niewrzawy zremisowała na wyjeździe z Rocasa Gran Canaria 22:22. W pierwszym meczu, rozegranym w Elblągu, górą były o jedną bramkę szczypiornistki ze stolicy Wysp Kanaryjskich, które tym samym awansowały do finału.

Rocasa Gran Canaria rto trudny rywal Startu (Fot. Archiwum/ K.Lignarski)

Gospodynie starały się grać twardo w defensywie, co mocno utrudniało naszym zawodniczkom wykańczanie akcji. Gdy tablica wyników wskazywała 2:0, o czas poprosił trener Andrzej Niewrzawa. Na pierwszą bramkę Startu musieliśmy czekać dziesięciu minut, kiedy to z linii 7. metra trafiła Sylwia Lisewska.

Elblążanki próbowały dogrywać do kołowej Sylwii Matuszczyk, która w pierwszej połowie wywalczyła kilka rzutów karnych, a skutecznie egzekwowała je wspomniana rozgrywająca. W 14. minucie, po jednej z takich akcji, było 5:5. Kolejne minuty spotkania należały do naszej drużyny, która grając w przewadze odskoczyła na dwie bramki. Niestety elblążanki szybko przewagę straciły.

Wysoka obrona gospodyń spowodowała, że nasze zawodniczki nie mogły oddawać rzutów z drugiej linii lub myliły się przy podaniach. Zawodniczki Rocasy z kolei nie miały problemów w ataku i po czterech bramkach z rzędu znów prowadziły (10:8). wynik pierwszej połowy na 10:9 ustanowiła Joanna Waga.

Druga odsłona zawodów od początku była wyrównana, jednak to Hiszpanki prowadziły jedną bądź dwiema bramkami. W dalszym ciągu świetnie między słupkami spisywała się bramkarka reprezentacji Hiszpanii, a po golu Davini Lopez, tablica wyników wskazywała 15:12. Świetne interwencje Solomiji Szywerskiej pozwoliły naszej drużynie odrobić straty i doprowadzić do wyrównana 16:16.

Błąd podania EKS oraz dziurawa defensywa, spowodowała że gospodynie znów miały dwie bramki przewagi. W kolejnej akcji nasze zawodniczki postawiły szczelny blok, kontrę wykończyła Sylwia Matuszczyk, a następnie Paulina Muchocka przechwyciła piłkę i dała naszej drużynie kolejny remis.

Po czasie zarządzonym na prośbę szkoleniowca Hiszpanek, jego podopieczne znów odskoczyły na dwa gole, co zmusiło tym razem do poproszenia o czas Andrzeja Niewrzawę. Po wznowieniu do siatki trafiła najpierw Magda Balsam, a chwilę później Paulina Muchocka. Zacięta walka trwała do ostatnich sekund, jednak żadnej z drużyn nie udało się już oddać celnego rzutu i tym samym z awansu do finału cieszyły się piłkarki ręczne Rocasy.

Rocasa Gran Canaria - Start Ebląg 22:22 (10:9)[wideo - cały mecz]

Rocasa: Hernandez Suarez, Navarro - Rodriguez 7, Lujan 6, Trajola 4, Albadejo 1, Falcon 1, Toscano 1, Gonzalez, Mbenque, Pena, Simon, Tejede

Start: Szywerska, Warywoda - Lisewska 6, Waga 5, Balsam 3, Muchocka 3, Matuszczyk 2, Gerej 1, Andrzejewska 1, Dankowska 1, Jędrzejczyk, Szopińska, Kwiecińska, Świerżewska.

Źródła: EHF (eurohandball.com), Portal Ebląga (portel.pl)