Challenge Cup (K)
Start planowo w ćwierćfinale - Baku znów pokonane (wideo)
11.02.2017 20:36 Źródło: inf. własna/portel.pl/EHF

Piłkarki ręczne Startu Ebląg bez problemów awansowały do ćweircfinału Challange Cup. W rewanżowym meczu wygrały z ABU Baku 32:24. W pierwszym spotkaniu, rozegranym w piątek w Elblągu, także góra były zawodniczki trenera Andrzeja Niewrzawy.

Start znów pewnie pokonał ABU Baku i awansował do ćwierćfinału rozgrywek (Fot. Start TV)

Od pierwszych minut dzisiejszego meczu elbląskiej bramki strzegła Klaudia Powaga. Obie drużyny mocno nastawiły się na działania defensywne i pierwszego gola doczekaliśmy się dopiero w 4. minucie meczu, a jej autorką była Aleksandra Kwiecińska. Wspomniana rozgrywająca zagrała dziś bardzo dobre zawody, szczególnie w obronie wielokrotnie zatrzymywała rywalki.

Do 9. minuty spotkania bramki padały naprzemiennie. W kolejnych akcjach przyjezdne miały problemy z przedarciem się przez szczelną obroną Kram Startu. Nasze zawodniczki dwukrotnie przechwyciły piłkę, a kontry wykańczała Magda Balsam.

Do tego rzut karny wykorzystała Sylwia Lisewska i o czas poprosiły trenerki z Azerbejdżanu. Po wznowieniu gra znów się wyrównała, ładną wkrętką popisała się Aleksandra Jędrzejczyk, a kolejną kontrę wykończyła nasza najskuteczniejsza skrzydłowa.

Gdy upłynął kwadrans meczu, na pakiecie pojawiła się druga szóstka zawodniczek. Błędy w obronie po obu stronach skutkowały rzutami karnymi, które w ekipie elbląskiej wykorzystała Aleksandra Dankowska, a kolejny Patrycja Świerżewska.

W 23. minucie gospodynie miały jeszcze trzy bramki przewagi, a to głównie za sprawą dobrej postawy Klaudii Powagi. Zaraz potem Azerki dorzuciły dwa gole i o czas poprosił Andrzej Niewrzawa. Gra obu drużyn nie zachwycała, piłkarki oddawały niecelne rzuty. Start udał się na przerwę przy prowadzeniu 14:12.

EKS drugą odsłonę zawodów rozpoczął zdecydowanie lepiej niż rywalki i w ciągu czterech minut rzucił cztery bramki, przy jednej ABU Baku. Dobry moment gry naszej drużyny przerwała Irana Gasimova zdobywając dwa gole. Gdy znów elblążanki wróciły do dobrej defensywy, a dwie bramki rzuciła Aleksandra Kwiecińska, EKS prowadził 21:16.

W kolejnych akcjach nasze zawodniczki myliły się w ataku, przyjezdne również miały problemy w tym elemencie gry. Kwadrans przed końcem spotkania gra znów się wyrównała i drużyny naprzemiennie trafiały do siatki.

Pięciobramkową przewagę gospodynie utrzymywały do 57 minuty meczu. Zaraz potem gola dorzuciła Dominika Grobelska, by kilkanaście sekund później wykorzystać wrzutkę w pole karne od Pauliny Muchockiej. Wynik spotkania na 32:24 ustanowiła Aleksandra Dankowska.

Kram Start Elbląg w dwumeczu pokonał ABU Baku różnicą osiemnastu bramek i awansował do ćwierćfinału Challenge Cup.

[wideo] Start TV: zobacz cały rewanżowy mecz  Startu z Baku

KRAM Start Elbląg - ABU Baku 32:24 (14:12)

Start: Szywerska, Powaga - Świerżewska 4, Balsam 4, Dankowska 3, Andrzejewska 3, Kwiecińska 3, Grobelska 3, Muchocka 3, Gerej 2, Jędrzejczyk 2, Lisewska 2, Waga 1, Stokłosa 1, Szopińska 1 Hawryszko.

ABU: Nuriyeva, Gaiovych, Musayeva - Gasimova 7, Metelska 5, Hamidova 4, Abbasova M. 3, Aliyeva 2, Gornak 1, Sharifova 1, Abbasova S. 1, Mammadova, Orekhova, Kalmikova

Źródło: Kram Start Elbląg (eksstart.pl), Portal Elbląga (portel.pl) EHF (eurohandball.com)