Challenge Cup (K)
Start w 1/8 finału - znów wysoka wygrana nad Stockerau (wideo)
19.11.2016 21:12 Źródło: inf. własna/portel.pl/EHF

Piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg postawiły kropkę nad i w meczu 1/16-ej finału Pucharu Challange. Zespół trenera Andrzeja Niewrzawy ponownie pokonał UHC Müller Bau Stockerau 33:20. Elblążanki w dwumeczu wygrały z Austriaczkami różnicą aż dwudziestu czterech bramek.

Radość piłkarek ręcznych Startu podczas wywiadu z klubową telewizją Start TV (Fot. YT/ Start TV)

Mecz rozpoczął się po myśli drużyny z Elbląga. Pierwsze dwie bramki rzuciła Magda Balsam. Od początku między słupkami bardzo dobrze prezentowała się Klaudia Powaga, a swoich szans nie zmarnowały Aleksandra Dankowska oraz Daria Gerej i w 5. minucie Kram Start prowadził 4:0. Gdy w końcu przyjezdne wyregulowały celowniki, trafiły dwa razy z rzędu i było 4:2.

W odpowiedzi świetny indywidualnym zagraniem popisała się Patrycja Świerżewska. Miejscowe zawodniczki dobrze przesuwały się w obronie, dwukrotnie piłkę przechwyciła skrzydłowa Magda Balsam, a kontry wykorzystała Aleksandra Dankowska. Przy stanie 10:4 trener Andrzej Niewrzawa wprowadził na parkiet Aleksandrę Kwiecińską, zaraz po niej pojawiły się Magdalena Szopińska, Aleksandra Jędrzejczyk, Paulina Muchocka, Aleksandra Stokłosa i Dominika Grobelska.

Elbląskie zawodniczki starały się szybko kończyć akcje, przez co popełniały błędy. Rywalki z kolei trafiały do siatki z większą regularnością i gra się wyrównała. Drużyny zdobywały gole praktycznie naprzemiennie, a po bramce Aleksandry Kwiecińskiej Start prowadził 16:10. Przyjezdne zdołały jeszcze zmniejszyć straty do pięciu bramek w ostatnich sekundach pierwszej połowy.

Elblążanki rozpoczęły drugą połowę praktycznie bezbłędnie. Na bramkę atakowała Aleksandra Jędrzejczyk, Aleksandra Dankowska, a po kontrze Patrycji Świerzewskiej było już 19:11. Przyjezdne swoje pierwsze trafienie w tej odsłonie zawodów zanotowały dopiero po pięciu minutach. Nieco podwyższona obrona utrudniała naszym zawodniczkom dokładne podawanie piłek i znów kontrę wykorzystała Sabrina Hodl. Kolejny błąd miejscowych i UHC zmniejszyło straty do sześciu bramek (20:14).

Po 40 minutach spotkania na parkiecie pojawiły się kolejne zawodniczki Kram Startu. Szybko do siatki trafiła Sylwia Lisewska, a rywalki rzuciły obok bramki. Elblążanki poprawiły skuteczność i co rusz znajdowały drogę do bramki strzeżonej przez Dianę Oller. Gdy w 48. minucie gola zdobyła Magdalena Szopińska, Start prowadził już dziesięcioma bramkami. Kolejna akcja chyba najbardziej spodobała się kibicom zgromadzonym w hali. Po podaniu od Sylwii Lisewskiej w locie piłkę przechwyciła Paulina Muchocka i umieściła ją w siatce.

Swoją szansę oprócz Aleksandry Kwiecińskiej wykorzystała Patrycja Świerżewska. Obie zawodniczki były bardzo skuteczne i odpowiednio rzuciły siedem i pięć bramek. W końcówce spotkania Austriaczki próbowały zminimalizować straty i nawet udało im się rzucić trzy bramki z rzędu. Wynik spotkania na 33:20 ustanowiła najskuteczniejsza tego dnia zawodniczka Startu.

[wideo] Start TV: radość piłkarek ręcznych Startu po kolejnej wygranej ze Stockerau

Kram Start Elbląg - UHC Müllner Bau Stockerau 33:20 (16:11)

Start: Powaga, Szywerska - Świerżewska 7, Kwiecińska 5, Dankowska 4, Jędrzejczyk 3, Lisewska 3, Waga 2, Balsam 2, Muchocka 2, Gerej 2, Szopińska 2, Stokłosa 1, Grobelska.

UHC: Oller, Pojezdalova - Riesenhuber 5, Hodl 4, Reiss 3, Varjassiova 3, Dimmy 2, Hruza 1, Geischlager 1, Gahler 1, Pewny F, Freimbacher, Geischlager, Pewny A.

Źródło EHF (eurohandball.com), Portal Elbląga (portel.pl)