Bundesliga (M)
A A A
Biegler podpisał umowę z HSV - "chciałbym uspokoić kibiców"
10.04.2015 12:20 Źródło: inf. własna/ZPRP
komentarzy 4

W siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce podpisana została dzisiaj trójstronna umowa, na mocy której Michael Biegler otrzymał zgodę na łączenie pracy w Reprezentacji Polski oraz w HSV Hamburg. Podpisy zostały złożone przez prezesa ZPRP Andrzeja Kraśnickiego, trenera Michaela Bieglera oraz dyrektora zarządzającego HSV Christiana Fitzka. Wszystkie punkty kontraktu zostały uzgodnione wcześniej podczas rozmów w Hamburgu.

 

Michael Biegler jest od dziś także trenerem HSV Hamburg (fot. ZPRP / mat. prasowe)
Podziel się tą informacją na Facebooku - już teraz!- W trakcie trójstronnych negocjacji z niemieckim klubem oraz naszym szkoleniowcem, stanowisko ZPRP przedstawiłem bardzo jasno – obowiązki trenera Bieglera w Hamburgu nie mogą w żaden sposób kolidować z pracą na rzecz reprezentacji Polski. Naszym absolutnym priorytetem jest zapewnienie drużynie jak najlepszych warunków w trakcie przygotowań do Mistrzostw Europy 2016 oraz podczas samego turnieju. Cieszę się, że nasi niemieccy partnerzy podeszli ze zrozumieniem do naszych postulatów - podkreślił prezes Andrzej Kraśnicki.

Nadal głównym celem, który został postawiony trenerowi Bieglerowi w momencie objęcia pracy z Reprezentacją Polski w 2012 roku są Mistrzostwa Europy.

 

- Chciałbym uspokoić polskich kibiców, że Reprezentacja Polski i EURO 2016 to mój absolutny priorytet. Praca z polską drużyną oraz tymi wspaniałymi zawodnikami to dla mnie wielki zaszczyt - podkreślił trener Biegler.

Chciałbym uspokoić polskich kibiców, że Reprezentacja Polski i EURO 2016 to mój absolutny priorytet. Praca z polską drużyną oraz tymi wspaniałymi zawodnikami to dla mnie wielki zaszczyt
Michael Biegler, trener reptrezentacji Polski i HSV Hamburg
Rozmowy na temat łączenia pracy w Reprezentacji i HSV pojawiły się przed styczniowymi mistrzostwami świata w Katarze.

- Trzeba podkreślić, że trener Biegler zachował się w tej sytuacji bardzo uczciwie wobec Związku Piłki Ręcznej W Polsce. Natychmiast po wstępnym zapytaniu ze strony HSV skontaktował się ze mną, prosząc o opinię. Jednocześnie zapewnił mnie, że najważniejszą dla niego sprawą pozostaje misja, której się podjął w kontekście EURO 2016 - podkreślił Andrzej Kraśnicki.

Oficjalnie Michael Biegler zostanie trenerem HSV od 1 lipca. 

 

- HSV nie będzie czyniło trenerowi żadnych przeszkód, bo doskonale zdajemy sobie sprawę jak ważne dla Polski są styczniowe Mistrzostwa Europy. Trener będzie pracował w Hamburgu, ale ustaliliśmy precyzyjne zasady, umożliwiające szkoleniowcowi łączenie pracy w reprezentacji i klubie. Dzisiejsze trójstronne porozumienie umożliwia nam zawarcie umowy pomiędzy klubem a trenerem Bieglerem - powiedział dyrektor zarządzający HSV Christian Fitzek.

 

HSV Hamburg to utytułowany niemiecki klub a jego największym sukcesem jest wygranie Ligi Mistrzów w 2013 roku. Drużynę z Hamburga reprezentowali m.in. bracia Lijewscy - Marcin i Krzysztof oraz Michał Jurecki.

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Polska 2016 odbędą się w dniach 15-31 stycznia przyszłego roku i zostaną rozegrane w czterech polskich miastach: Krakowie, Katowicach, Gdańsku oraz we Wrocławiu.

Gym Vibe 17 -artykuł
oceń + 1 (1 głosów)
 
podziel się artykułem
4
czyli ...Po góralsku
ouwer | *.pl | 11.04.2015 10:59
Jak będzie wynik na ME 2016 to będzie dobra decyzja ,jak wyniku nie będzie to wtopa a jak nie będzie wyniku i nie przydarzy się wtopa to będzie normalnie czyli byle jak !?
poważny błąd ZPRP
zenekN | *.pl | 11.04.2015 12:11
niestety wytrawny gracz Krasnicki został zagnany przez Bieglera (lisa) w kozi róg jak nierozgarnięta gęś. Najważniejsza impreza w historii polskiej piłki ręcznej, a trener dzieli swój cenny czas na kadrę i klub... żenada!
czy dziennikarze handball.pl...
bert | *.pl | 11.04.2015 12:14
czy pismacy z handball.pl nie mogli zadać trudnego pytania dlaczego ZPRP zgadza się na tak ryzykowny krok?
Kraśnicki dużo ryzykuje
krasnik | *.pl | 11.04.2015 12:23
jeśli nie będzie historycznego medalu na ME, to może mieć problem...
akademia_300_369
Bransoletki 1 nad wynikami - reklama
Zapisz się, a będziesz otrzymywać newsy prosto
na Twoją skrzynkę e-mailową!
Wpisz swój e-mail
handball.pl © 2009 - 2010 | Created by MadKittens